Přesun soudu do centra města vítá i primátor Ostravy Jan Dohnal (ODS). „Nemá smysl dislokovat státní úředníky z centra města do Poruby a pak tady řešit volné prostory,“ uvedl primátor.
Průměrný plat zaměstnanců okresních a krajských soudů by měl od ledna 2025 vzrůst o 5000 korun. Odboráři se na tom ve čtvrtek dohodli s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS).
Krajský soud bude nyní v neveřejném jednání řešit nesouhlas státního zástupce s postupem soudu v případě společnosti samotné. Vsetínský soud neshledal její objektivně trestní odpovědnost.
Stavební dělníci našli při rekonstrukci střechy budovy trutnovského okresního soudu staré zbraně a munici. Policejní expert datoval dobu ukrytí právě do let těsně po skončení 2. světové války.
Protesty svolaly odbory po jednání s ministry spravedlnosti a financí. A to i přesto, že zástupci vlády nabídli navýšení na všech soudních pozicích v průměru na více než 41 tisíc korun.
Okresní soud v Karviné z vězení podmínečně propustil Jaromíra Lukeše odsouzeného k 22 letům za rasově motivovaný žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově v roce 2009.
Varaďa v lednu nečekaně skončil na lavičce hokejových Pardubic a od té doby je bez angažmá. Žádné si ani hledat nemůže, protože se jeho koncem v Dynamu stále zabývá soud, který řeší výši odstupného.
Měl usnadnit práci soudním úředníkům při anonymizacích povinně zveřejňovaných rozsudků. Resortem spravedlnosti představený anonymizér ale podle informací z okresních soudů práci a čas nešetří.
Před více než rokem odvezl egyptský otec Kiaru ke své rodině do horního Egypta. „Na soud dorazila zpráva s úmrtním listem,“ vzpomíná maminka Eva, které přerovský soud nyní přiřkl opatrovnictví.
U soudu vypovídal sám Lukeš i jeho probační úředník. Lukeš v půlhodinové řeči uznal, že byl odsouzen spravedlivě, a řekl, že je naštvaný za to, co udělal.
Peníze pak měl podle kriminalistů využívat k vlastním potřebám. „Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí trest odnětí svobody od 5 do 10 let,“ uvádějí policisté.
Muž ale letos skončil zpátky za mřížemi, a to za přechovávání dětské pornografie. Tím porušil podmínku vést řádný život a musí vykonat zbytek desetiletého trestu.
Muž podle serveru Česká justice působil ve funkci finančního účetního a měl na starost rozpočet i financování. Ministerstvo spravedlnosti už o případu ví.
„Po zvážení všech zákonných kritérií mohl soud shrnout, že na obžalovaného již nelze působit trestem výchovného charakteru bez omezení osobní svobody,“ píše se v rozsudku Okresního soudu ve Vyškově.
Bývalá ředitelka ze ZŠ Libčice nad Vltavou míří opět před soud. Z usnesení, které server iROZHLAS.cz získal, vyplývá, že prvoinstanční soud hned v několika bodech pochybil.
Policie bude pokračovat v trestním stíhání Redla i v případu údajného úvěrového podvodu při dovozu pohonných hmot. Podle kriminalistů se ho dopouštěl spolu s podnikatelem Radovanem Krejčířem.
Na soud se v civilní žalobě obrátil manžel pacientky a jejich dva dospělí synové. Každý z nich po nemocnici požaduje 800 000 korun, v úvahu připadá také mimosoudní vyrovnání.
Přísedící jsou nejčastěji lidé v důchodovém věku. Funkce je na čtyři roky a je placená. Kromě náhrady mzdy a nákladů mají soudci z lidu nárok na 150 korun za jednací den.
Podle vyšetřovatelů kauzy okolo Hlubučka je Redl v pořádku a není důvod, aby se vyhýbal trestnímu stíhání. Za založení organizované zločinecké skupiny hrozí až dvanáct let za mřížemi.
„S určitou mírou sentimentu připomínáme, že v minulosti Ústavní soud nebýval takto zdrženlivý a vyhýbavý,“ stojí v odlišném stanovisku pěti soudců přehlasovaných většinou.
Závodní auto řízené advokátem Michaelem Bartončíkem tam na podzim 2012 srazilo šest lidí stojících u trati. Čtyři dívky zemřely, další dva lidé utrpěli zranění.
Okresní soud uložil traťovému komisaři Petru Pláškovi osmnáctiměsíční trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 18 měsíců za pochybení při pořádání rallye v Lopeníku.
V kauze je obžalován traťový komisař Petr Plášek, který podle státního zástupce v rozporu se svými povinnostmi nevykázal dívky od trati. Obžalobě čelí i předseda organizačního výboru závodu.
Bývalý šéf a spolumajitel polikliniky v pražských Modřanech by se na svobodu mohl - po dvanácti letech za mřížemi - dostat už příští rok, vše chce ale ještě urychlit.
Strojvůdce vinu od začátku odmítal. Vypověděl, že o stavebních pracích ani o omezení rychlosti v daném úseku nevěděl. Tratí jel naposledy sedm měsíců před nehodou.
Babiš v minulosti prohlásil, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Kalouskův právník Stanislav Balík novinářům řekl, že podá dovolání. Zmínil možnost ústavní stížnosti.