Varaďa v lednu nečekaně skončil na lavičce hokejových Pardubic a od té doby je bez angažmá. Žádné si ani hledat nemůže, protože se jeho koncem v Dynamu stále zabývá soud, který řeší výši odstupného.
Měl usnadnit práci soudním úředníkům při anonymizacích povinně zveřejňovaných rozsudků. Resortem spravedlnosti představený anonymizér ale podle informací z okresních soudů práci a čas nešetří.
Před více než rokem odvezl egyptský otec Kiaru ke své rodině do horního Egypta. „Na soud dorazila zpráva s úmrtním listem,“ vzpomíná maminka Eva, které přerovský soud nyní přiřkl opatrovnictví.
U soudu vypovídal sám Lukeš i jeho probační úředník. Lukeš v půlhodinové řeči uznal, že byl odsouzen spravedlivě, a řekl, že je naštvaný za to, co udělal.
Peníze pak měl podle kriminalistů využívat k vlastním potřebám. „Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku mu hrozí trest odnětí svobody od 5 do 10 let,“ uvádějí policisté.
Muž ale letos skončil zpátky za mřížemi, a to za přechovávání dětské pornografie. Tím porušil podmínku vést řádný život a musí vykonat zbytek desetiletého trestu.
Muž podle serveru Česká justice působil ve funkci finančního účetního a měl na starost rozpočet i financování. Ministerstvo spravedlnosti už o případu ví.
„Po zvážení všech zákonných kritérií mohl soud shrnout, že na obžalovaného již nelze působit trestem výchovného charakteru bez omezení osobní svobody,“ píše se v rozsudku Okresního soudu ve Vyškově.
Bývalá ředitelka ze ZŠ Libčice nad Vltavou míří opět před soud. Z usnesení, které server iROZHLAS.cz získal, vyplývá, že prvoinstanční soud hned v několika bodech pochybil.
Policie bude pokračovat v trestním stíhání Redla i v případu údajného úvěrového podvodu při dovozu pohonných hmot. Podle kriminalistů se ho dopouštěl spolu s podnikatelem Radovanem Krejčířem.
Na soud se v civilní žalobě obrátil manžel pacientky a jejich dva dospělí synové. Každý z nich po nemocnici požaduje 800 000 korun, v úvahu připadá také mimosoudní vyrovnání.
Přísedící jsou nejčastěji lidé v důchodovém věku. Funkce je na čtyři roky a je placená. Kromě náhrady mzdy a nákladů mají soudci z lidu nárok na 150 korun za jednací den.
Podle vyšetřovatelů kauzy okolo Hlubučka je Redl v pořádku a není důvod, aby se vyhýbal trestnímu stíhání. Za založení organizované zločinecké skupiny hrozí až dvanáct let za mřížemi.
„S určitou mírou sentimentu připomínáme, že v minulosti Ústavní soud nebýval takto zdrženlivý a vyhýbavý,“ stojí v odlišném stanovisku pěti soudců přehlasovaných většinou.
Závodní auto řízené advokátem Michaelem Bartončíkem tam na podzim 2012 srazilo šest lidí stojících u trati. Čtyři dívky zemřely, další dva lidé utrpěli zranění.
Okresní soud uložil traťovému komisaři Petru Pláškovi osmnáctiměsíční trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 18 měsíců za pochybení při pořádání rallye v Lopeníku.
V kauze je obžalován traťový komisař Petr Plášek, který podle státního zástupce v rozporu se svými povinnostmi nevykázal dívky od trati. Obžalobě čelí i předseda organizačního výboru závodu.
Bývalý šéf a spolumajitel polikliniky v pražských Modřanech by se na svobodu mohl - po dvanácti letech za mřížemi - dostat už příští rok, vše chce ale ještě urychlit.
Strojvůdce vinu od začátku odmítal. Vypověděl, že o stavebních pracích ani o omezení rychlosti v daném úseku nevěděl. Tratí jel naposledy sedm měsíců před nehodou.
Babiš v minulosti prohlásil, že Kalousek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Kalouskův právník Stanislav Balík novinářům řekl, že podá dovolání. Zmínil možnost ústavní stížnosti.
„JUDr. Milan Závurka PhD. rezignoval na funkci soudce 11. září 2020, nicméně funkce soudce zanikne uplynutím tří kalendářních měsíců,“ řekla šéfka kutnohorského soudu.
Nehodu v srpnu 2008 nepřežilo osm lidí. Vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy tehdy narazil do konstrukce silničního mostu, která se zřítila na trať. Soud vyhlásí rozhodnutí 8. října.
Fargaš nyní dostal podmíněný trest v délce devíti měsíců se zkušební dobou 1,5 roku. Matlach dostal znovu trest v délce jednoho roku a dvouleté zkušební doby. Oběma navíc soud uložil zákaz činnosti.
Ústavní soudci zdůraznili, že firma se na soud neobrátila v důsledku vlastní chybné úvahy, ale kvůli tomu, že energetický úřad se její situací odmítl zabývat.
K rozuzlení se blíží kauza, ve které řada obcí a škol přišla o peníze. Na konci února bude před okresním soudem v Hodoníně pokračovat proces s ředitelem společnosti Energie pod kontrolou Tejmlem.
Složitá soudní soustava v Česku neodpovídá územně správnímu uspořádání státu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský navrhuje soudní mapu překreslit.