Spolupráci s českými olympioniky ukončila společnost CPI Property Group. Na účast Rusů a Bělorusů v Paříži reagoval i Plzeňský Prazdroj. Alpine Pro ale odstoupení od smlouvy nechystá.
Prazdroji vadí účast ruských a běloruských sportovců v Paříži, kterou schválil Mezinárodní olympijský výbor. Oficiální partner Českého olympijského výboru pošle peníze přímo českým sportovcům.
Asi 15 procent hospod ukončilo v uplynulých čtyřech letech provoz, zjistil průzkum Plzeňského prazdroje. Majitelé dalších 17 procent o tom vážně uvažují.
Česko více obchoduje se sousedy Ruska, píšou Hospodářské noviny. Mýto na dálnicích by nově mohla vybírat státní firma. Dva žháři, kteří útočili roce 2009, žádají o propuštění z vězení.
Zdražování se netýká jen Budvaru. Největší český pivovar, Plzeňský Prazdroj, zdražil od 1. října většinu svých produktů zhruba o osm procent, v průměru o 1,70 koruny na půllitru.
Pivovar ve Wilberu kdysi měli, ale za dramatických okolností o něj před víc než sto lety přišli. Teď potomci českých farmářů pracují na tom, aby mohli pivo vyrábět znovu.
Pivovar se po dva roky pandemie potýkal s omezeními provozu hospod a restaurací. V běžné době se v nich vyčepuje v průměru 40 procent z prodejů pivovaru na domácím trhu a zbytek se prodá v obchodech.
Pivovar ukončil stáčení do plastových obalů v prosinci, v obchodech se teď doprodávají poslední kusy. Z více než 70 procent teď plní pivo do vratných a znovu použitelných obalů.
Zdražení piva v minulých letech kopírovala většina větších českých pivovarů. Naposledy Prazdroj zdražoval loni v říjnu některá balená piva, hlavně ležáky a prémiové druhy, v průměru o 3,6 procenta.
Plzeňskému Prazdroji klesl loni čistý zisk o pětinu na 3,8 miliardy korun. Hlavním důvodem poklesu hospodářských výsledků bylo dlouhodobé uzavření pivnic vinou pandemie koronaviru.
Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že velké pivovary mají za sebou kvůli opatřením proti koronaviru špatnou sezónu. Třeba Plzeňskému Prazdroji se meziročně propadl prodej o 40 procent.
Čepovaných piv v sudech a tancích ani desetistupňových piv Gambrinus či Radegast v lahvích a plechovkách se zdražení nedotkne, beze změny zůstanou i všechny varianty nealkoholického piva Birell.
Ve středečním výběru z médií se dočtete, že potenciálním krachem je v důsledku koronavirové pandemie ohrožen v Evropě každá druhý letecký dopravce. Píše to deník E15.
České pivovary ročně vyvezou do Británie pivo za více než 200 milionů korun. Z Plzně míří na britské ostrovy 3 % produkce. Pro Budějovický Budvar je pak Británie jedním z pěti nejdůležitějších trhů.
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) schválil zapsání bednářského řemesla v Prazdroji na národní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
Prazdroj naposledy zdražoval loni v říjnu o 3,1 procenta, ale pouze balená piva. Změnu cen největšího českého pivovaru v minulosti kopírovala většina tuzemských pivovarů.
Plzeňský Prazdroj zdražil všechny druhy svých piv, která se prodávají v obchodech. Tedy ta, která jsou v lahvích nebo v plechovkách. Ceny točeného se nemění.
Japonský pivovar Asahi se dohodl na koupi Plzeňského Prazdroje a dalších východoevropských značek společnosti SABMiller za zhruba 900 miliard jenů (kolem 200 miliard Kč). Informaci v úterý oficiálně potvrdila samotná společnost.
Za 2,5 bilionu korun koupí světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev svého rivala a světovou dvojku na trhu, firmu SABMiller. Ta mimo jiné vlastní Plzeňský Prazdroj. Spojením by vznikla největší firma v oboru, která vyrobí každé třetí vypité pivo na světě, a má hodnotu zhruba 6,6 bilionu korun.