Žirafa Johanka strávila kvůli problémům s přední končetinou čtrnáct dní s matkou v zázemí. Noha jí pak postupně zesílila i bez zásahu veterináře. Návštěvníci mohou žirafy vidět v pavilonu Africký dům.
Podle ředitele zoo Miroslava Bobka by led měl vydržet v nějaké formě až do středečního večera. Pražská zoo se tuto akci chystá opakovat pokaždé, když teploty půjdou do extrémních hodnot.
Koně vhodné pro převoz je třeba vybrat velmi pečlivě. Ne všichni jedinci jsou totiž na převoz do volné přírody vhodní. Kritériem je třeba pohlaví, povaha, a především věk.
Mládě se narodilo v pátek v noci. Třicetiletá Kijivu je babičkou samice Duni, která přivedla na svět gorilu Mobi 2. ledna letošního roku. Pavilon s gorilami je bězně otevřený.
V pražské zoo se narodila mláďata několika druhů kopytníků. Mezi přírůstky je kriticky ohrožená antilopa adax, takin indický, sob karelský a goral sečuánský.
První mládě se v pražské zoo narodilo v roce 2004. Samička Moja dostala jméno, které ve svahilštině znamená První. Nyní do Česka ze Španělska přijede její dcera Duni.
„Začalo to, když jsme s kolegy procházeli potemnělou zoo a přemýšleli, jak nově uchopit večerní a noční prohlídky,“ popsal ředitel zoo Miroslav Bobek, jak vznikl nápad na unikátní noční prohlídky.
Zvířata v zoo překvapil návrat lidí po koronavirové uzávěře. Lidovým novinám to řekl ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek. Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.
„Navzdory rychlé reakci všech zúčastněných a jejich maximálnímu nasazení Bikira uhynula tři hodiny po operačním výkonu, i když byla v intenzivní péči na umělé plicní ventilaci,“ informovala zoo.
Maso těchto ohrožených zvířat se v Číně považuje za delikatesu. Jejich šupiny se pak používají v tradiční čínské medicíně k léčbě mnoha nemocí, od rakoviny až po artritidu.