„Chtěl to udělat buď tak, že shodí nějaký předmět z mostu Golden Gate Bridge na královskou jachtu Britannia, nebo se pokusí královnu Alžbětu zabít při její návštěvě Yosemitského parku,“ uvádí FBI.
V další části vánočního poselství vyzdvihl práci vojáků, policistů, zdravotníků, učitelů i dalších. Zvláště zdůraznil přínos lidí, kteří přispívají penězi, jídlem nebo tolik cenným časem potřebným.
Psal se rok 1975 a na britských ostrovech se poprvé představili starokladrubští koně. Spřežení vedl vozataj Jiří Kocman, na kterého pak čekala pozvánka na královskou večeři.
„Praha je opravdu krásná a jak bych mohla zapomenout na uvítání, které mi připravili v Brně. A dokonce jste pro nás zařídili i počasí. Naše země k sobě již nyní mají blízko,“ prohlásila Alžběta II.
Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny.
Britská královna Alžběta II. se spolu s dalšími členy královské rodiny se zúčastnila mše ve Westminsterském opatství na počest prince Philipa. Manžel britské panovnice zemřel loni v dubnu.
Sám Boris Johnson na rozloučení nebyl, účastnil se ale nejméně dvou dalších podobných večírků ve svém sídle na jaře 2020. Za to čelí kritice nejen z řad opozice.
„Abychom toho dosáhli, vylepší má vláda díky podpoře zaměstnanosti, podnikání a ekonomického růstu příležitosti ve všech částech Spojeného království,“ uvedla královna.
Británie si památku vévody z Edinburghu, jak zněl Philipův oficiální titul, připomene celostátní minutou ticha v 15.00 místního času (16.00 středoevropského času), kdy pohřební obřad začne.
Na twitteru někteří uživatelé psali BBC, že funguje jako sovětská státní televize pumpující do lidí vládní propagandu. Jiní se britského veřejnoprávního média zastávali.
Půjde o ceremoniální, nikoli o státní pohřeb, a proto se uskuteční bez přístupu veřejnosti. Královna také rozhodla, že do pohřbu bude v Británii platit osmidenní státní smutek.
„Hned odpovím na otázku,“ pozastavil tiskovou konferenci fotbalový trenér José Mourinho. „Dozvěděl jsem se smutnou novinu. Chovám velmi hluboký respekt ke královské rodině a kondoluju jí,“ řekl.
Zesnulý vévoda z Edinburghu se proslavil řadou svých bezprostředních poznámek, společenských faux pas a dalších nevybíravých výroků stran veřejnosti i zahraničních státníků.
Princ Philip, manžel britské panovnice Alžběty II., zemřel v pátek ráno na zámku Winsdor, oznámil Buckinghamský palác. Vévodovi z Edinburghu bylo 99 let.
Alžbětě bylo pouhých 21 let, když se 20. listopadu 1947 ve Westminsterském opatství provdala za poručíka britského královského námořnictva Philipa Mountbattena. Královnou je od roku 1952.
Před vypuknutím globální pandemie Tereza plnila dobrovolnickou aktivitu DofE pomáháním paní na vozíčku, se kterou chodila na procházky. V průběhu karantény si volala s lidmi, kteří se cítili osamělí.
Kvůli pandemii covidu-19 se letos ovšem slavnostní průvod Londýnem konat nemohl. Podle zpravodajské stanice BBC je to teprve podruhé, kdy se slavnost za vlády Alžběty II. neuskutečnila.
Philip podle médií kolizi s dalším vozidlem zavinil, když vyjížděl na hlavní silnici. Jeho Land Rover následně skončil převrácený na boku, princ však vyvázl bez vážnějších zranění.