Demonstraci organizovalo Progresivní Slovensko. Při dřívějších protivládních protestech, které byly mohutnější než ten čtvrteční, proevropské hnutí spolupracovalo s dalšími dvěma opozičními stranami.
Demonstranti v Mnichově dorazili s transparenty odsuzujícími pravicově extremistické myšlenky. Na plakátech bylo možné číst nápisy jako „Poučme se z historie, místo abychom ji opakovali“.
Protest několika desítek žen začal ve středu ráno v hlavním městě a trval až do odpoledních hodin, kdy proti němu zasáhly bezpečnostní složky vodním dělem a střelbou do vzduchu.
Jediný motiv, kterému v souvislosti s demonstrací rozumí vicepremiér a ministr vnitra Rakušan (STAN), je obava z chudoby. Stát ale prý nikoho nenechá bez pomoci. Závěr akce považuje za nepřípustný.
Několik stovek demonstrantů se po skončení protivládní demonstrace v Praze na Václavském náměstí přesunulo před Národní muzeum, kde žádali sundání ukrajinské vlajky.
„Odmítáme se vší rozhodností snižující a urážlivé výroky ministra informací Václava Kopeckého o úrovni a ceně vysokoškolského studia,“ stálo v prohlášení, které podepsal Vladimír Peška.
Útok na devatenáctiletého mladíka se odehrál jen pár dní poté, co byl v Hongkongu přepaden muži s kladivy a noži jeden z vůdců protestního hnutí Jimmy Sham.
Univerzita nedávno oznámila, že pokud se jí do 1. prosince nedostane ze strany maďarské vlády garancí ohledně akademické svobody, přesune své působení do Vídně.
Maďaři budou v ulicích Budapešti protestovat proti vládní politice. Demonstraci svolaly hned čtyři velké odborové centrály v zemi. Po letech je to poprvé, co se odboráři do boje proti snižování mezd postaví společně.
Břeclav zažije rušné odpoledne. Městem projde průvod na podporu patnáctiletého Petra, kterého tu přesně před týdnem surově zbili neznámí útočníci. K akci, kterou uspořádali Petrovi přátelé, se ale přidají i mladí radikálové. V ulicích jsou proto stovky policistů.
Více než 450 lidí zatkla policie ve Frankfurtu při násilnostech, které vypukly během protestního pochodu proti kapitalismu. Asi 15 policistů utrpělo zranění. Jeden z nich je na jednotce intenzivní péče.
Přibližně 500 aktivistů se pokusilo dostat na pozemek sídla Severoatlantické aliance v Bruselu. Policie jich 480 zadržela a předvedla k podání vysvětlení. Při akci s názvem „NATO – hra skončila“ (NATO GAME OVER) chtěli dát demonstranti z pacifistických organizací najevo nesouhlas s existencí Aliance před jejím květnovým summitem v Chicagu.
Proti plánované dostavbě jaderné elektrárny Temelín dnes v bavorském Mitterteichu demonstrovalo na pět stovek odpůrců atomu. Temelín leží necelých sto kilometrů od bavorských hranic a česká vláda by podle bavorských aktivistů měla takové záměry konzultovat i s občany sousedních zemí.
Další skupina lidí pracujících ve zdravotnictví se začíná bouřit. Tentokrát jde o laboranty, kteří jsou nespokojení jak se svým finančním ohodnocením, tak s postavením oboru mezi zdravotnickými profesemi. Na svém prvním sjezdu, který se koná v Brně, se proto dohodli na obnovení jednání s ministerstvem zdravotnictví o možných změnách.
V Maďarské metropoli začala série demonstrací proti vládní politice. Odbory vyžadují především zachování demokratických principů při rozhodování o opatřeních týkajících se zaměstnanců. Protesty v Budapešti zřejmě vyvrcholí o víkendu.
Zhruba dvacet mladých dívek i chlapců protestovalo v Praze proti většinovému názoru na příčiny znásilnění. Podle nich si řada lidí myslí, že za násilné trestné činy si mohou ženy samy tím, jak se chovají nebo oblékají. Protestující si naopak myslí, že za znásilnění může vždy jen agresor.
Situace se komplikuje nejen v Libyi, kde i dnes bojují příznivci a odpůrci Muammara Kaddáfího. Atmosféra houstne také v Jemenu. Proti prezidentovi Sálihovi, který se u moci drží víc než třicet let, demonstrovaly v metropoli Saná desetitisíce lidí. Na jihu Jemenu byli, podle agenturních zpráv, zabiti čtyři příslušníci ozbrojených sil.