Obyvatelům jihoanglického města Liskeard chodí pošta se značným zpožděním. Důvod je přitom značné kuriózní – na doručovatele totiž útočí racci bránící svá mláďata.
Lidé by neměli jíst tak, aby je rackové viděli a rozhodně by je neměli krmit, vychází z britské studie o chování racků. Racci totiž lidi bezdlivě střeží.
Banksy dílo namaloval jako součást série nazvané Great British Spraycation, v rámci které vytvářel umělecká díla v přímořských městech, aby pomohl obnovit část jejich turistického ruchu.
Účastníky hodnotili podle přesně vymezených pravidel: až 75 procent bodů za to, jak dobře napodobí křik racka, a dalších až 25 procent za herecký výkon. Speciální kategorii měly skupiny.
Nově potvrzený genotyp je podle veterinární správy pro racky stejně nebezpečný, jako je podtyp ptačí chřipky označovaný jako H5N1 nebezpečný pro hrabavou drůbež.
Jednou jsem takhle v Brightonu přišla o snídaňový sendvič. Na peróně mi ho racek vytrhl z ruky, přelétl přes koleje na perón protější a úplně v klidu posnídal místo mě.
Západní Anglie se v posledních týdnech potýká s nepříjemnými útoky racků. Zpráva, která vypadala provinčně, se v okurkové sezoně stala skoro celostátní agendou. K tématu se totiž vyjádřil i sám britský premiér David Cameron. Drzost racků podle místních přesáhla všechny meze a na pobřeží se prý dějí věci jako z Hitchcockova hororu.
Před několika dny objevili ornitologové na Přerovsku dva zastřelené racky chechtavé u Tovačovských jezer. Řádění neznámého střelce na stejném místě naštěstí přežil jejich příbuzný, racek bouřní. Kvůli zranění už ale nebude létat.
V Tovačově se objevili racci tříprstí. U čerstvě vyloveného Hradeckého rybníka si našli tůňku, ve které zůstaly malé rybky. Právě v místě, kde mají dostatek potravy, je přerovští ornitologové pozorovali ze vzdálenosti asi pěti metrů.