„Pokud by Venezuela byla zvolena, byl by to políček do tváře milionům Venezuelanů, kteří čelí represím tamního režimu,“ uvedla nevládní organizace UN Watch.
Česká zahraniční politika si značně vylepšila svoje renomé zásluhou jasných postojů země k ruské invazi na Ukrajině. Bohužel se ale před několika dny opět propadla o jedno patro níž.
Ondřej Kolář (TOP 09) říká, že omluva prezidenta Zemana izraelskému protějšku je další z vrtochů. Podle Jaroslava Bžocha (ANO) se ale omluva dala čekat. Poslechněte si debatu Pro a proti.
„Mučení a násilná zmizení, sexuální a genderové násilí – seznam ruských zločinů je nekonečný,“ řekla ve videopřenosu s Radou OSN ukrajinská náměstkyně ministra zahraničí Emine Džaparovová.
Zprávu vzápětí uvítal český ministr zahraničí Jan Lipavský, který v příspěvku na svém twitterovém účtu poděkoval členským státům OSN za projevenou důvěru.
Útok na Ukrajinu je útokem na lidská práva Ukrajinců i Rusů. Ve videoprojevu k Radě OSN pro lidská práva zasedající v Ženevě to ve čtvrtek prohlásila německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková.
„Máme ohledně rady pochybnosti. Budeme aktivně vystupovat proti neúměrné pozornosti, kterou rada věnuje Izraeli,“ řekl ve čtvrtek mluvčí americké diplomacie Ned Price.
Nová zpráva HCR je další z důkazů o násilnostech a špatném zacházení s lidmi v Libyi. Podle ní se násilností dopouštěli všichni účastníci konfliktu, včetně zahraničních žoldnéřů.
Vůdce venezuelské opozice Juan Guaidó, jehož uznává jako prozatímního prezidenta asi 50 zemí včetně ČR, před novináři prohlásil, že OSN tímto rozhodnutím ztrácí důvěryhodnost.
O místo v Radě pro lidská práva se v pátek ucházelo 18 států. Všechny z nich byly do orgánu zvoleny. Pro zvolení do rady bylo zapotřebí, aby ve prospěch kandidátské země hlasovalo nejméně 97 států.
Spojené státy chtějí odejít z Rady OSN pro lidská práva. Důvodem je mimo jiné údajná zaujatost tohoto orgánu proti Izraeli. Žádná členská země zatím tuto radu dobrovolně neopustila.
Valné shromáždění OSN v pátek rozhodlo, že neprodlouží členství Ruska v Radě OSN pro lidská práva. Moskvu v hlasování členských zemí OSN předběhlo Maďarsko a Chorvatsko. Podle agentury AP jde o ohromující napomenutí pro zemi, která je stále častěji obviňována z válečných zločinů při bojových akcích v Sýrii.
V Ženevě se mimořádně schází Rada OSN pro lidská práva kvůli situaci v Iráku. Jednat bude o dalších krocích proti povstalcům z Islámského státu (IS). Organizace spojených národů je viní z porušování lidských práv.
Česká republika kandiduje do Rady OSN pro lidská práva. Kampaň dnes oficiálně v Ženevě představil ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Do hlasování o členství v prestižní organizaci ale zbývají ještě zhruba dva měsíce. Výsledek volby by měl být totiž znám až během zasedání valného shromáždění OSN, které se bude konat v květnu v New Yorku.
V Ženevě dnes v Paláci národů OSN vystoupil český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Jeho úkolem bylo představit a uvést českou kandidaturu do Rady OSN pro lidská práva.
Česká republika se chce letos stát členem Rady OSN pro lidská práva. O jedno ze dvou míst ve východoevropské skupině rady se má ucházet letos v květnu. Našimi konkurenty budou Gruzie a Rumunsko.
Květnový izraelský zásah proti mezinárodní flotile plující do palestinské Gazy prý byl nepřiměřený a brutální. K tomuto závěru došli mezinárodní experti, které vyšetřením incidentu pověřila Rada OSN pro lidská práva.