„Izraelské ozbrojené síly budou pokračovat v operacích, jejichž cílem je znehodnotit infrastrukturu a schopnosti teroristické organizace Hizballáh, aby ochránily Stát Izrael,“ uvedla armáda.
Ukrajinská tajná služba SBU podle šéfa Vasyla Maljuka takto vybavená bezposádková plavidla použila poprvé loni v prosinci. Jeden kus plavidla Sea Baby má stát v přepočtu necelých pět milionů korun.
Ruské protivzdušné obraně se údajně podařilo deset raket sestřelit. Gubernátor Bělgorodské oblasti oznámil, že tři zranění byli převezeni do nemocnice, Ukrajina se k útokům na Rusko nevyjádřila.
Důležitou součástí Dárku po Putina je volba jmen pro zbraně, na které se vybírá. V minulosti už Češi touto cestou pro Ukrajinu koupili tank Tomáš nebo systém protivzdušné obrany Viktor.
Když se válka posunula do fáze souboje dělostřelectva, raketometů a dalších dalekonosných zbraní, rozhodlo se Rusko sáhnout po dronech. Protože o velkou část z nich už přišlo, obrátilo se na Írán.
„Prokázali jsme, že umíme tuto zbraň chytře nasazovat,“ napsal ukrajinský ministr obrany na twitteru. Podle expertů Ukrajina v současnosti operuje až tuctem systémů HIMARS.
Raketomety, které Kyjev požaduje, by Ukrajině umožnily zasáhnout území Ruska. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv v pondělí Bidenovo rozhodnutí označil za „racionální“.
Provoz izraelských raketových kompletů bude dražší než jejich nákup, dočtete se v E15. A podle Mf Dnes se nasazování nových vlaků v Česku zpožďuje. Více ve výběru z médií.
Severokorejský režim patří k nejmilitarističtějším na světě, o čemž svědčí skutečnost, že má jednu z největších armád. A více než milion vojáků se prakticky permanentně připravuje na válku. Se svým jižním sousedem je ostatně Pchjongjang oficiálně od 50. let ve válečném stavu. KLDR vyvíjí nové drony a připravuje se na koupi nových raketometů. Na jejich výběr podle státní agentury KCNA dohlížel osobně vůdce Kim Čong-un. Podívejte se.