Britská policie v souvislosti s nepokoji zatkla už 500 lidí, přes 100 obvinila a někteří už byly i odsouzeni, dokonce i k několikaletým trestům vězení.
Otevřené násilí se změnilo v podivnou zákopovou válku, která občas znovu přeroste v násilné střety. Kukijové mluvili o státním terorismu, meiteiští politici o narušování pořádku a výrobě opia.
Účastníci povolené demonstrace proti eritrejském režimu, prorazili policejní zátarasy a vtrhli na festival organizovaný příznivci vlády Eritreje. Potyčky si vyžádali více než 50 zraněných.
Útoky a demonstrace. Část Romů se bouří proti ukrajinským uprchlíkům a pomoci, kterou dostali od státu i veřejnosti. Co všechno jim vadí a čeho se obávají?
Střety s policií byly hlášeny například z města Santa Monica v Kalifornii. Podle médií tam protest provázelo rabování, policie se lidi snažila rozehnat mimo jiné gumovými projektily.
Policisté v americkém St. Louis při zásahu zastřelili dalšího černocha. To okamžitě vyvolalo ostrou reakci lidí, kteří u místa činu protestovali proti policejnímu násilí. Teprve před deseti dny si přitom právě v St. Louis obyvatelé připomínali první výročí zabití jiného Afroameričana policistou.
V americkém Baltimoru sčítají škody po nepokojích, které propukly po pohřbu pětadvacetiletého Afroameričana Freddieho Graye. Původně poklidný protest se zvrhl v rabování. Vypálené jsou desítky aut i řada budov. Úřady pozatýkaly na dvě stě lidí. Ve městě platí mimořádný stav, který vyhlásil guvernér státu Maryland Larry Hogan, a od dnešního večera i týdenní zákaz nočního vycházení.
Americká policie čelí dalšímu skandálu. Z vraždy podle všeho neozbrojeného Afroameričana obvinily policistu úřady státu Jižní Karolína. Podobné předchozí incidenty vyvolaly ve Spojených státech nepokoje a protesty proti nepřiměřené tvrdosti převážně bělošských policistů vůči černochům.
Zápalné lahve, slzný plyn a po zuby ozbrojená policie v ulicích. Podobně dramatické výjevy se letos neomezily jen na země, které procházejí politickými otřesy. Spojené státy zažily v roce 2014 nejvážnější rasové protesty za poslední léta. Vyvolala je smrt neozbrojeného 18letého černošského mladíka, kterého na předměstí St. Louis zastřelil bílý policista. Demonstrace mohou v příštím roce přerůst v masové občanské protesty.
Rasově motivované protesty v americkém Fergusonu už slábnou. Vyvolala je smrt Afroameričana Michaela Browna. Před dvěma týdny ho zastřelil bělošský policista. Z města už se také stahuje Národní garda, kterou tam v pondělí poslal missourský guvernér.
V americkém státě Missouri vyšly už čtvrtou noc za sebou do ulic stovky demonstrantů. Nepokoje vypukly poté, co policie ve městě Ferguson o víkendu zastřelila neozbrojeného černošského mladíka. Pořádkové síly použily proti demonstrantům slzný plyn. Desítky lidí policie zatkla, zadržela i několik novinářů.