Jednotlivé události vyhlídkové věže připomínají takové malé destičky, které jsou připevněné uvnitř. První destička připomíná rekonstrukci oken v roce 1972. Poslední je z letoška.
Dřevěná vyhlídková věž Triangl se nachází asi 2,5 kilometru od Markvartic a její vyhlídková plošina je podle webu s přehledem rozhleden asi tři metry nad zemí.
Škoda po požáru je odhadována na dva miliony korun. Dobrovolníci mají pomoct odnosit ohořelé trámy a zbytky srubu z prostranství, na kterém rozhledna stojí.
Stopy Járy Cimrmana jsou sice dokumentem, ale částečně hraným. V každém díle se objeví minimálně jeden člen Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Zdeněk Svěrák se objeví v prvním a posledním dílu.
V mikroregionu Východní Slovácko dokončili i za pomoci fondů Evropské unie na konci roku 2011 šest rozhleden. O jedenáct let později se budou muset tři z nich zbourat.
Ochránci přírody si stěžují, že polská strana nedodržuje podmínky provedení stavby v přísně chráněném pásmu. Poláci to ale odmítají, ochrana přírody je prý pro ně prvořadým cílem.
Místo šetrného přístupu k cenné lokalitě však k rozhledně jezdí míchačky s betonem a nákladní automobily. Likvidují nejcennější partie rezervace, která je vyhlášena jak na polské, tak na české straně.
Ministerstva životního prostředí a pro místní rozvoj se zúčastní kontroly stavby rozhledny na Králickém Sněžníku. Podle ekologů investor porušuje podmínky stavebního povolení a ničí chráněnou krajinu.
Ekologické organizace protestují proti rozhledně na Králickém Sněžníku dlouhodobě. Kromě toho, že je podle nich zbytečná, mají i konkrétní důkazy, že investor porušuje podmínky stavebního povolení.
Proti stavbě rozhledny protestují ekologické organizace. Vadí jim zásah do chráněného území, protože masiv Králického Sněžníku se řadí do takzvaného alpínského bezlesí.
Zprávu o požáru rozhledny dostali hasiči kolem 5.45. Na místo vyrazili dobrovolní i profesionální hasiči. Kvůli špatně přístupnému terénu se první jednotka dostala na místo zhruba za 13 minut.
Významná historická památka z konce 19. století byla postavena v pseudogotickém stylu. Podobně jako mnoho dalších budov v lázeňském městě ji navrhli architekti Ferdinand Fellner a Hermann Helmer.
Ledvice||Tomáš Kopecký, ČTK|Cestování|Foto a video
Česko má novou nejvyšší rozhlednu. Otevřela se na vrcholu elektrárny Ledvice u Bíliny na Teplicku. Nabízí výhled na Krušné hory, ale také do uhelného lomu Bílina, tedy nejníže položeného místa v zemi.
Minulý týden jsme představili sedm oblastí, v nichž se Česko umístilo na prvním místě, ale kde není nač být pyšný. Nyní vám iROZHLAS.cz přináší žebříček prvenství, za něž se Češi naopak nemusí stydět.
Krnov||Magdalena Slezáková|Cestování|Výlet za pověstí
Některé zážitky vám zmrazí krev v žilách. A jiné vám obrátí tělo v prach - jako srážka s kostlivci, kteří krajinou rozsévají zhoubný mor. Strašidelný příběh vypráví pověst o zřícenině hradu Cvilín.
Jihoanglický Brighton má novou atrakci. Zájemci si mohou od čtvrtka vychutnat pohled z údajně nejvyšší pohyblivé rozhledny na světě. Věž British Airways i360 na pobřeží jihoanglického letoviska Brighton měří 162 metrů. Do oblak návštěvníky vynese prosklený prstenec pro zhruba dvě stě lidí.
Nad Děbolínem u Jindřichova Hradce se tyčí nová rozhledna. Je vysoká 33 metrů, má tvar trojúhelníku, dvě schodiště a podpírají ji tři ocelové sloupy. Včera v podvečer se poprvé otevřela návštěvníkům.
První návštěvníci se o víkendu mohou vypravit na novou rozhlednu ve věži hradu Orlík u Humpolce. Už samotná stavba vyvolala mezi místními rozpory. Neshodnou se, jestli do historického a přírodního areálu zapadnou kovové točité schody.
U Nového Veselí na Žďársku by mělo být už za měsíc možné sledovat z výšky život ptáků. Na pravém břehu Veselského rybníka dnes začala stavba první ptačí pozorovatelny na Vysočině. Dvoupatrová věž vysoká šest metrů nabídne milovníkům přírody nový pohled na jedinečnou lokalitu, kde je možné během roku zahlédnout desítky druhů ptáků.
Třebíčsko je jediným místem na Vysočině, kde je vidět z rozhledny na rozhlednu. Právě v těchto dnech stavbaři dokončují rozhlednu na Pekelném vrchu. Z jejího vyhlídkového koše ve výšce 26,5 metru nad zemí je vidět vršek rozhledny na Mařence.
Vyběhnout devadesát šest schodů v úzkém prostoru rozhledny a to ve výstroji a výzbroji, která váží kolem dvaceti kilogramů. Takový test čekal na rozhledně Bramberk v Lučanech nad Nisou na profesionální hasiče z Libereckého kraje. Při závodu o nejtvrdšího hasiče otestovali svou fyzičku a zjistili, kde mají rezervy.
V Semilech plánují výstavbu rozhledny na vrchu Měděnec. Ten je druhým nejvyšším místem v okolí a měří bezmála 550 metrů. Architektonická studie už je hotová, nová rozhledna by mohla stát během roku 2016.
Stavba, ze které je vidět při hezkém počasí až na Sněžku, stála 3,5 milionu korun. Větší část nákladů zaplatila vesnice z operačního programu přeshraniční česko-polské spolupráce.
Na Šibeničním vrchu u Oloví na Sokolovsku se tyčí nová rozhledna Cibulka. Lidé zatím nahoru nesmí, už teď ale vyhlídka přitahuje pozornost. Ocelová konstrukce měří 26 metrů a při hezkém počasí nabídne pohled do okolí Doupova na Karlovarsku, opačným směrem i na Zelenou horu na Chebsku. Vidět je i německá část Krušných hor.
Vrchol šumavského Špičáku má novou atrakci pro turisty. Sportovní areál Špičák tam včera slavnostně otevíral novou rozhlednu a Lesy České republiky tři zrenovované trasy. Lanovkou na vrchol během dne vyjelo přes tisíc lidí, další turisté přišli pěšky.