Podle mluvčího skupiny ČEZ Ladislava Kříže se dceřiná společnost cítí podvedena, protože měla příslib, že půjde o nepolitickou akci. Obsah konference šel podle Kříže proti zájmům ČEZ.
Několik desítek účastníků demonstrace v dole Bílina v roce 2018 musí zaplatit Severočeským dolům náhradu škody, která vznikla zastavením těžby. Rozhodl o tom ve středu Krajský soud v Ústí nad Labem.
Těžit hnědé uhlí ve chvíli, kdy by se už nemohlo v Česku využívat, se podle Nováka nevyplatí. „Je to extrémně nepravděpodobné, není to komodita světově obchodovaná, není to černé uhlí,“ uvádí.
Kolem 15.00 slezli aktivisté z rypadla v Dolech Bílina kvůli počasí. Policie zadržela čtyři lidi a převezla je na služebnu. Na rypadle v dolech Nástup Tušimice na Chomutovsku aktivisté zůstávají.
Doly žádají po aktivistech uhrazení více než 600tisícové částky za loňské vniknutí do dolu Bílina. Přitom to je právě fosilní průmysl, kdo na ničení planety vydělává.
Severočeské doly propustí od ledna příštího roku 350 zaměstnanců. Jde většinou o lidi v důchodovém nebo předdůchodovém věku. Někteří z nich pracovali v hnědouhelných povrchových lomech přes třicet let.