„Benjamin Netanjahu se setkal se šéfy služeb Mosad a Šin bet a schválil další kolo jednání v nadcházejících dnech v Dauhá a Káhiře,“ uvedla kancelář premiéra.
Čtyři desítky lidí, kteří přežili útok teroristického hnutí Hamás, podaly žalobu na izraelskou armádu, policii a tajnou službu. Podle nich šlo útoku předejít.
Ředitel nemocnice Ahmed Kahlot přiznal ve videu, že Hamás používal jeho nemocnici jako základnu pro vojenské operace. On sám byl členem Hamásu od roku 2010.
Po třech březnových teroristických útocích v Izraeli, které si vyžádaly jedenáct mrtvých, stoupl 7. dubna počet izraelských obětí na čtrnáct po střelbě Palestince v telavivské kavárně.
Rozsáhlé pátrací akce v centru Tel Avivu se účastnily stovky policistů, psovodů a armádních speciálních jednotek. Prohledávaly při ní budovu po budově v hustě obydlených čtvrtích.
Mimořádná opatření povolující monitorování mobilních telefonů lidí nakažených novou variantou koronaviru a jejich možných kontaktů vyprší o půlnoci, uvedla nyní premiérská kancelář.
Podle armádního mluvčího se vojáci účastnili operace společně s bezpečnostní službou Šin Bet a pohraniční policií. Několik členů Hamásu podle něj při izraelské síly zatkly.
Od vypuknutí epidemie se v zemi nakazilo 17 915 lidí a 298 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo. Již osm dní za sebou navíc denně přibývá kolem sta nových případů infekce.
Vláda premiéra Benjamina Netanjahua minulý měsíc umožnila policii získávat roamingová data osob, kterým byla nařízena karanténa kvůli podezření na nákazu koronavirem či potvrzenému onemocnění.
Oznámení o uzavření svatyní zveřejnila íránská státní televize v pondělí, což vyvolalo vlnu demonstrací. Náboženské úřady v Komu označily demonstraci za urážku svatyně.