Jsou namístě obavy, že důraz na emodži odvádí pozornost od vážnějších témat a zpožďuje klasifikaci písem? Zvláště nedávný návrh na mračící se exkrement vyvolal vlnu pohoršení.
Český tisk si v pondělí všímá, že přibývá lidí, kteří si stěžují na šmírování v práci. Píší o tom Lidové noviny. Hospodářské noviny upozorňují na motivační systém finanční správy.
Smějí se nebo mračí, radují se, pláčou a různě se šklebí. Smajlíci slaví 35 let. Pitvořící se obličeje používají lidé v SMSkách, e-mailech a nejrůznějších zprávách. A každý má své oblíbené smajlíky.
Hledání nejstaršího předchůdce smajlíků se stalo jakousi soutěží. Pomyslnými výherci jsou teď výzkumníci v tureckém Karchemiši, kteří usměvavý obličej objevili na 3700 let starém chetitském džbánu.
Londýnská překladatelská firma hledá specialistu na emotikony. Vypsala inzerát, na který se zatím přihlásilo přes třicet lidí. Litevská šéfka společnosti Jurga Žilinskieneová doufá, že na pozici najde někoho, kdo by se práci mohl postupně věnovat na plný úvazek. Vítěz konkurzu pak bude částečně placený od slova – v jeho případě emotikonu – a částečně podle počtu odpracovaných hodin či podle typu práce.
Maorské kulturní centrum drží krok s dobou. Tradiční novozélandskou kulturu hodlá rozšířit i do světa elektronických zpráv. Připravilo proto unikátní sadu emotikonů, které se váží třeba i ke známému bojovému tanci haka.