Krátce po útoku Hamásu na Izrael sedmého října začaly izraelské pobočky McDonald's rozdávat tamním vojákům, kteří se chystali na odvetu, jídlo zdarma. Nyní za to čelí kritice.
Po opakovaném uvalování sankcí západem a odchodu nadnárodních firem je pro Moskvu stále těžší udržovat v občanech pocit normálnosti. Pomáhá jí letní období i posilující rubl.
Vyšší mzdy, rozšířená nemocenská, dýška z plateb kartou - výhody, ale jen pro ty loajální. Ve snaze zkrotit sílící odborářské aktivity se některé z největších amerických firem uchylují i k výhrůžkám.
Francouzská kosmetická firma L'Oréal sdělila, že v Rusku uzavře své obchody a pozastaví tam investice. Vývoz do země pozastavuje také italský výrobce luxusních automobilů Ferrari.
Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček nové opatření zdůvodnil tím, že chtěli nastavit stejný metr pro kamenné provozovny a stánkaře na trzích.
Z funkce generálního ředitele Schultz odstoupil už v roce 2016, kdy ho vystřídal Kevin Johnson. Americký tisk spekuluje o prezidentských ambicích Schultze, který má blízko k Demokratické straně.
Americký kavárenský řetězec Starbucks chce téměř zdvojnásobit počet svých provozoven v Číně. Zatímco v současné době tam má zhruba 3300 restaurací, do konce roku 2022 by jich mělo být 6000.
Žena popálená kávou vysoudila na společnosti Starbucks v přepočtu 2,4 milionu korun. Před třemi lety se opařila kávou, když z kelímku vystřelilo víčko.
Největší světový řetězec kaváren Starbucks a finanční divize automobilky Fiat podle Evropské komise odváděly v Evropě jen minimální daně, musejí proto doplatit v přepočtu stovky milionů korun.
Kavárenskému řetězci Starbucks hrozí obvinění, že protizákonně ušetřil velké částky na daních. Firma uzavřela s Nizozemskem zvláštní dohody, díky kterým zemi platila jen minimální daň z příjmu. Dohody teď zkoumá Evropská komise.
Evropská komise vyšetřuje společnosti Apple a Starbucks. Brusel má podezření, že platí příliš nízké daně. Komise proto prošetří dohody těchto firem s daňovými úřady v Irsku a Nizozemsku.
Do britské státní pokladny přiteče víc peněz na daních od nadnárodního kavárenského řetězce Starbucks. Ten čelil velkému tlaku politiků i veřejnosti poté, co se zjistilo, že za poslední tři roky nezaplatil na ostrovech vůbec korporátní daň. Starbucks má přitom v Británii 760 poboček a loni zaznamenal obrat přes 400 milionů liber.