Podle jejich závěrů jsou velbloudí reliéfy v Saúdské Arábii ještě starší než další významné starobylé památky, včetně komplexu menhirů a kamenných kruhů Stonehenge či pyramid v Gíze.
Stonehengeské monolity pochází z místa, na které měli odborníci podezření: asi 25 kilometrů vzdálené lokality Marlborough Downs. 50 z celkových 52 monolitů má stejné složení jako tamní pískovce.
Podle vědců studie uveřejněné v časopisu Antiquity je možné, že kameny z velšských lomů byly posvátné už před stěhováním do Anglie. A už ve Walesu mohly tvořit podobně promyšlený útvar.
Britská vláda odsouhlasila výstavbu silničního tunelu pod Stonehenge. Stavět se začne po třiceti letech bouřlivých debata a diskuzí. A to i přes rozsáhlé protesty veřejnosti a odborníků.
Král Artuš Uther Pendragon, jak se Brit přejmenoval, se soudně domáhá parkovacího místa zdarma u monumentu Stonehenge. Má prý právo se k tamním kamenům pomodlit a neplatit za parkování, protože je vyznavačem neodruidismu. Věří, že je reinkarnací legendárního krále Artuše. Soud jeho připomínku vyslyšel a požadavkem se bude zabývat.
Archeologové našli v jihozápadní Anglii nedaleko slavné megalitické stavby Stonehenge kolem sta kamenných monolitů skrytých pod zemí. Předpokládají, že se nejspíš jedná o největší prehistorický objekt, který se na území Spojeného království zachoval. Jeho stáří odborníci odhadují na 4500 let.
Jako každý rok i letos vítají lidé z celého světa zimní slunovrat u Stonehenge, známé britské prehistorické památky v jihozápadní Anglii. Stonehenge pochází z doby 3000 až 1600 let před naším letopočtem.
Vandalové řádili na Stonehenge v Holašovicích u Českých Budějovic. Poničili světla, zábradlí i kasičku. Novodobý keltský kromlech stojí na okraji obce, volně přístupný je už pět let.
Podle britského deníku Independent archeologové zjistili, že před čtyřmi tisíci let existovalo dřevěné „dvojče“ kamenného komplexu Stonehenge. Někteří označují tento nález za největší za posledních padesát let.