Výstavba nové tramvajové trati mezi Malovankou a Strahovem získala povolení. Stavba trati, která povede přes Koleje Strahov, by měla začít na jaře roku 2026. Trať by mohla být dostavěna v roce 2027.
„Máme jednoho z nejbohatších lidí světa, který vlastní klub, miluje fotbal a najednou se spekuluje, zda je to správný investor k výstavbě národního stadionu. Nechápu tu situaci,“ přiznává Pelta.
Už více než století hraje fotbalová Sparta na na třídě Milady Horákové pražské Letné, ale právě pozemky sousedící se sparťanským tréninkovým centrem na Strahově jsou lákadlem k možnému přestěhování.
Startuje se v sobotu na pražském Strahově a celkově je přihlášeno okolo tří tisíc účastníků. Závod nabídne tři trasy, ta nejdelší má přes 140 kilometrů.
Stadion mohou zájemci navštívit díky akci Open House Praha, která se koná 20. a 21. května. Po kom byl stadion původně pojmenován? Po tribunách provádí architekt Zdeněk Lukeš.
„Pokud bychom měli současný stadion jenom přestavovat a dále modernizovat, tak už nám nenabízí možnosti pro zvyšování kapacity a komfortu návštěvníků.“ říká šéf komerčního úseku Sparty Tomáš Křivda.
Autokina zažila loni velký boom, když se kvůli pandemii covidu-19 musely v polovině března poprvé zavřít kinosály. Šest jich vzniklo i v Praze. Jediné ale přežilo rok promítání bez přerušení.
Autokino na Strahově promítá několikrát týdně. Během filmu nesmíte opustit auto a jestli budete chtít třeba pro kina typický popcorn, tak si ho můžete objednat přes SMS až do auta.
Pilarové manžel Jan Kolomazník se rozhodl po skončení nouzového stavu uspořádat důstojnější poslední rozloučení při zádušní mši. Ta se směla ve středu konat za účasti nejvýše 300 lidí.
Za poslední týdny vyrostla autokina například v Brně, Liberci, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Příbrami, Slaném, Sokolově nebo v ostravských Dolních Vítkovicích.
Fotbalový a atletický svaz se přou kvůli budově v Diskařské ulici na Strahově, kterou chce Fotbalová asociace České republiky kvůli dalším úpravám v tomto pražském areálu nechat zbourat.
Jedním z nováčků ve druhé fotbalové lize je Vyšehrad. Kvůli nevyhovujícímu stadionu ale bude hrát své zápasy na Strahově. Vyšehrad už v polovině loňské sezony plně profesionalizoval.
Před pěti lety získala Fotbalová asociace pozemky a budovy v areálu Strahov a začala s jejich modernizací. Přestěhovala se do nového sídla a v plánu má i další výstavbu.
Sportovní stadiony jsou jedním z architektonických symbolů měst. Minimálně v Praze je na ně ale smutný pohled. Například velký strahovský stadion chátrá, hokejovou Štvanici zbouraly bagry
Procesí s ostatky kardinála Josefa Berana se po desáté hodině dopoledne vydalo ze Strahovské baziliky směrem na Hradčany. Začal tak hlavní den slavnostního přivítání kardinála Berana ve vlasti.
Fotbalisté Slavie Praha získali po osmi letech ligový titul a celkově čtvrtý. V posledním kole porazili na Stahově Zbrojovku Brno 4:0. Dvěma góly se na vítězství podílel Stanislav Tecl.
Sportovní areál na pražském Strahově by se mohl dočkat rozšíření. Alespoň o tom mluví velké sportovní organizace v Česku. Prvním krokem má být stadion Přátelství, který se dočkal obnovy a dnes ho slavnostně zástupci Fotbalové asociace, Českého olympijského výboru, Prahy a státu otevřeli.
Před 90 lety měli sokolové slet poprvé na pražském Strahově. Hlavní cvičení začala 4. července 1926 a z tribun nově postaveného stadionu je sledovalo zhruba 160 tisíc diváků. Na sletu se představilo skoro 150 tisíc cvičenců a některé skladby sledoval z náčelnického můstku i prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Pro Dagmar Evaldovou je však důležitější jiná věc. Slet totiž ovlivnil vztah jejích rodičů.
Jeden z největších stadionů světa – Strahovský stadion v Praze – se poprvé otevřel před 90 lety. Konal se tam VIII. všesokolský slet. Za dob komunismu se na něm pořádaly megalomanské spartakiády, v současnosti ale má jen velmi omezené využití, slouží hlavně fotbalové Spartě. Od března 2003 je na seznamu kulturních památek.
Reprezentační brankář Petr Čech už desátým rokem zaštiťuje přípravný kemp pro malé fotbalisty, na který se každoročně přihlašují stovky dětí. Po hřištích na Strahově pobíhají možná budoucí hvězdy ligy nebo národního týmu. Jejich hlavní motivací není zatrénovat si pod dohledem odborníků, ale se svým idolem.
Statisíce cvičenců v dresech do rytmu hudby mění postoje a vytváří živé obrazce. Taková byla spartakiáda – hromadná choreografie, kterou poprvé uspořádala vládnoucí komunistická strana právě před 60 lety, 23. června 1955. Milion a tři čtvrtě cvičenců se na ni připravovalo skoro dva roky.
Český fotbal ještě úplně nevzdal snahu podílet se na pořádání mistrovství Evropy 2020. Fotbalová asociace sice nedostala státní záruky pro výstavbu potřebného stadionu na Strahově, ale její šéf Miroslav Pelta zkouší záložní variantu. Na poslední chvíli zkoumá možnost odehrát zápasy Eura na stadionu v Edenu, který zatím nesplňuje požadovanou diváckou kapacitu.
Tři miliardy na stavbu národního fotbalového stadionu pro 30 tisíc diváků na pražském Strahově vláda v současné době nemá. Možností by podle ministra školství Marcela Chládka (ČSSD) bylo rozprostření financování do více let. Souhlasit s takovou investicí by ale musely i další velké sportovní svazy – Český olympijský výbor a Česká unie sportu.
V Praze na Strahově možná bude nový národní fotbalový stadion. Shodli se na tom na společné schůzce premiér Bohuslav Sobotka, ministr školství Marcel Chládek (oba ČSSD) a předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta.
Hvězdy české a zároveň i světové atletiky se dnes sešly s dětmi v rámci projektu České olympijské nadace. Ta se snaží pomáhat dětem ze sociálně slabších rodin a na pražském Strahově jim radili například Jan Železný nebo Vítězslav Veselý.
Máte rádi fotbal a zároveň charitu? V takovém případě by vás mohl zaujmout turnaj Sue Ryder Charity Cup. 12. září se v Praze uskuteční jeho 5. ročník a právě v těchto dnech máte poslední šanci přihlásit svůj tým.