V Česku se podle dat Ústavu pro zdravotnické informace a statistiku léčí se zánětlivými onemocnění střev 70-80 tisíc lidí, u přibližně desetiny z nich se nemoc rozvíjí už v dětském věku.
Nový objev látky, která je součástí střevní mikroflóry, by mohl pomoci při zánětech střev a dalších nemocech, kdy je butyrátu nedostatek, nebo zlepšit cukrovku.
Někteří jihočeští vědci nosí v rámci výzkumu v těle tasemnici. Střevní parazité podle nich stimulují imunitní systém, a tak paradoxně mohou být lidskému tělu prospěšní. Unikátní výzkum má pomoci vyléčit lidi s Crohnovou chorobou a jinými střevními onemocněními.
O vítězství nebo porážce v tenisovém zápase rozhoduje spousta faktorů. Kromě formy, fyzické připravenosti a správné taktiky, je to taky používaný materiál. Mít výtečnou raketu je dneska samozřejmostí, ale mít ten správný výplet je podle expertů ještě důležitější. Použité struny přitom mohou být různé, třeba kraví.
Němce aktuálně straší nebezpečná střevní bakterie, v kritickém stavu je už nejméně 140 lidí, dva zemřeli. Nebezpečná bakterie, která onemocnění způsobuje, se do Německa údajně dostala ze Španělska. Dle hamburského hygienického institutu ze salátových okurek. Podle šéfa výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin je jen otázkou času, kdy se bakterie rozšíří i do ostatních zemí Unie. Střevní nákaza způsobuje krvavé průjmy.
Vědci z univerzity v Münsteru odhalili kmen bakterie EHEC, která právě řádí v Německu. Během velmi krátké doby onemocnělo vážnými střevními potížemi na 600 lidí. 140 z nich je ve velmi vážném stavu a pět lidí už v důsledku nemoci zemřelo.
Mikroflóra v našich střevech je pro naše zdraví nezbytná a změny v jejím složení vědci spojují s některými chronickými chorobami. Naneštěstí se zdá, že dlouhodobé změny střevní mikroflóry může způsobit i opakované podávání antibiotik.