Pokud žák úspěšně složí zkoušku, komisař ji digitálně potvrdí a informace putuje okamžitě do registru řidičů. Ministerstvo dopravy si od toho slibuje standardizaci zkoušek po celém Česku.
Reklama, která zobrazuje hydraulický lis, jenž drtí řadu předmětů, jako hudební nástroje, televizory, knihy, fotoaparáty, plechovky s barvou, vyvolala na sociálních sítích negativní reakce.
„Množství knih v domácnosti, které jsou dostupné, zvyšuje pravděpodobnost nejenom toho, že dítě knížky bude číst, ale i toho, že bude mít zájem o vzdělání,“ poukazuje psycholog.
Obavy z toho, že budou mít děti kvůli času strávenému na počítači nebo telefonu nedostatek pohybu, má podle průzkumu 21 procent dospělých Čechů. Konkrétně u dětí do 14 let se to ale neprokázalo.
Směrnice, jejímž cílem je usnadnit život spotřebitelům a omezit množství elektronického odpadu, získala podporu i přes nesouhlas dominantního amerického výrobce elektroniky Apple.
V Evropské unii přitom takto poskytují přístup k internetu jen dva ze tří zaměstnavatelů. Česko se umístilo hned za skandinávskými zeměmi, Chorvatskem a Litvou na 6. pozici.
Šéf Xiaomi Lin Bin drží v ruce něco, co připomíná malý tablet. Po chvíli ale zařízení vezme za jednu z hran a přeloží ji, to samé pak udělá na druhé straně. Displej sice zabliká, ale pořád funguje.
Inspektoři na několika stovkách škol testovali, jak učitelé používají počítače, tablety a další digitální technologie. Podle zjištění by je školy měly využívat efektivněji.
Výrobci tabletů se perou o zákazníky. Americký Apple představil nový rychlejší iPad s tužkou. Samsung chce zase uspět s odolným tabletem pro zaměstnance, kteří pracují venku.
Děti mají kvůli přemíře technologií a závislosti na nich problémy s vnímáním a často trpí vadami řeči. Podíl na tom mají i rodiče, kteří, děti nechávají hrát si s tabletem nebo mobilním telefonem.
Většina českých železničních společností má používání mobilních telefonů a tabletů ve službě zakázáno. Podle společnosti Leo Express by to stejně „sloužilo jen jako alibi“.
Děti fascinují svítící dotykové obrazovky. Jenže čas strávený u takových zařízení může mít negativní vliv na vývoj jejich komunikačních schopností. Tvrdí nová studie.
I když práce s tabletem nebo smartphonem přináší dítěti užitek, například rozvíjí schopnosti a zvyšuje počítačovou gramotnost, je potřeba s nimi zacházet opatrně. Může totiž způsobit závislost.
Hokejovým brankářům nepomáhá ke zdokonalování jen stoprocentní soustředění a fyzická kondice, ale třeba také aplikace pro tablety. Je to ale jen jedna z mnoha částí. Třeba na Spartě či v Litvínově takovou aplikaci používají, ale bez klasických metod z dřívějších let by se ale stejně neobešli.
Počet Čechů, kteří loni surfovali na internetu přes mobilní telefon nebo tablet, se oproti předchozímu roku zdvojnásobil. Podle statistik společnosti Webnode je podíl mobilních zařízení na celkové návštěvnosti webových stránek 6 procent.
Domácnosti a firmy po celém světě měly loni větší zájem o osobní počítače. Podle údajů analytických společností se sice celkové prodeje mírně snížily, pokles už ale nebyl tak výrazný jako v předchozích letech. Letos analytici očekávají mírný růst celkových prodejů, týká se to i České republiky.
Moderní způsob výuky bez knih a sešitů absolvují žáci deváté třídy na základní škole v Lounech. Využívají elektronickou dotykovou tabuli a místo tradičních pomůcek mají v rukách tablety, tedy dotykové elektronické desky. Zacházet s nimi se museli naučit jak děti, tak učitelé.
Je lepší učit se z tabletu, nebo z klasické papírové knihy? O tom se teď vedou rozsáhlé debaty. Prezident Zeman v první školní den dětem popřál, aby jim rodiče koupili tablet. Vydavatelé knih i odborníci na lidský mozek oponují, že je přirozenější čtení z papíru.
České školy začínají využívat nejmodernější technologie. Chytré mobilní telefony při výuce učitelé stále neradi vidí, jako čtečky takzvaných QR kódů by však mohly pomoci. Ministerstvo školství chce totiž kódy umístit na doklady o vzdělání. Do popředí se na školách dostávají také tablety, některé školy je testují už druhým rokem.
Speciální tablet, který bude sloužit jako překladač pro neslyšící pacienty, získala nemocnice v Jindřichově Hradci. Lidem s poruchami sluchu pomůže při komunikaci s lékaři. Všem pacientům jindřichohradecké nemocnice zase zkrátí dlouhou chvíli internet zdarma.
Společnost Microsoft spouští verzi svého kancelářského balíku Office pro počítačové tablety od technologické jedničky Apple. Programy z balíku Office, tedy textový editor Word, tabulkový kalkulátor Excel a prezentační nástroj Powerpoint, budou ode dneška na internetu dostupné jako aplikace do iPadů.
V liberecké krajské knihovně začala fungovat půjčovna tabletů. Jde o neziskovou službu, která určitým skupinám lidí nabízí možnost vyzkoušet si zdarma iPad. Půjčovna s názvem Blahomat bude zatím fungovat tři měsíce. Pokud se osvědčí, rozšíří se postupně do celé republiky.
Neslyšící v Liberci mají nového pomocníka. Speciální tablet, který zrychlí komunikaci mezi pacientem, tlumočníkem a lékařem, má k dispozici Krajská nemocnice v Liberci. Sloužit má nejen k domluvě se sluchově postiženými pacienty, ale i jejich příbuznými.