Německá ambasáda v Londýně k tomu poznamenala, že kapitán je velkým fanouškem ságy Star Wars a také Johna Williamse, který imperiální pochod složil a který je významným autorem filmové hudby.
Tři veslaři Oxfordu před tradičním závodem univerzitních osmiveslic měli zdravotní problémy, které mohla způsobit bakterie E. coli. Zatím není jasné, jestli se nakazili ve znečištěné Temži.
Vyprodaná londýnská show připomněla výhru anglických fotbalistek na mistrovství Evropy, 50 let pochodů za práva sexuálních menšin London's Pride i vyslala poselství na podporu Ukrajiny.
Jakýkoliv podobný moment je pro čekající zpříjemněním dlouhých hodin ve frontě. Včera se ve na místě objevil také fotbalista David Beckham, který ve frontě strávil přes 12 hodin.
Zástup lidí se táhne od parku Southwark, podél jižního nábřeží Temže a následně přes most k Westminsterskému sálu britského parlamentu, kde je umístěn katafalk s rakví.
Britská média stále pozorují pohyb běluhy severní na dolním toku Temže, kde byl kytovec běžně se vyskytující v mořích u Severního pólu poprvé spatřen v úterý. Dostala přezdívku Benny.
V následujících dvou dnech má v některých částech Velké Británie spadnout tolik srážek, co obvykle za celý měsíc. Dál se tak pravděpodobně zhorší povodňová situace na řekách v jižní Anglii. Podle úřadů může velká voda o víkendu zatopit další asi tisícovku domů. Jak zjistil zpravodaj Českého rozhlasu v Datchetu, jedné z nejpostiženějších vesnic na Temži, dokonce pomáhají i princové William a Harry.
Ve Velké Británii vytrvalý déšť zvedl i hladinu Temže. Povodně tak zasáhly i města a vesnice jihozápadně od Londýna. Podle meteorologů voda ohrožuje lidské životy i majetek už na 14 místech ostrovní země. Třeba i v městečku Staines.
Celých 76 vítězství univerzity v Oxfordu, 81 triumfů jejich rivalů z Cambridge. Taková je dosavadní bilance ostře sledovaného veslařského klání na Temži mezi londýnskou čtvrtí Putney a Mortlake. Dnešní 159. vydání univerzitního závodu je mimořádné i tím, že do jedné z lodí usedne poprvé v historii Čech, olympionik Milan Bruncvík. Vděčí za to nejen sportovní výkonnosti, ale taky studijním schopnostem.
Ani chlad a déšť neodradil více než milion zvědavců od sledování flotily tisícovky lodí plujících v Londýně po Temži. Šlo o jednu z nejatraktivnějších částí oslav šedesáti let, co je královna Alžběta II. na britském trůnu. Flotila aspiruje na zápis do Guinessovy knihy rekordů.
Za deštivého a chladného počasí se v Londýně na Temži dala do pohybu unikátní flotila tisícovky lodí, aby vzdala hold královně Alžbětě II., která stojí v čele Spojeného království už 60 let.
Oslavy diamantového jubilea britské panovnice Alžběty II. se dnes přenesou na vodu. Přes milion diváků má v Londýně podle střízlivých odhadů sledovat plavbu tisícovky lodí na Temži. Na jedné z nich se bude plavit i sama královna.
Její Veličenstvo Alžběta II. a spolu s ní mnoho Britů letos v červnu oslaví tzv. diamantové jubileum. Královnou se princezna Alžběta stala hned po smrti svého otce Jiřího VI. v únoru 1952. Ale ke korunovaci došlo až 2. června ve Westminsterském opatství v Londýně. Oslavy tak letos vyvrcholí v neděli 3. června, kdy bude na Temži téměř tisíc plavidel.