Opozice má od dnešního dne zaručený prostor v radničních novinách, pravidla vymezuje novela tiskového zákona. Opatření, které mělo zabránit jednostranné interpretaci v médiích placených z obecních peněz, však mnozí nepovažují za dostatečné.
Radniční noviny a zpravodaje by neměly prezentovat jen názory vedení obcí a měst. Vláda dnes schválila novelu tiskového zákona, která ukládá vydavatelům, například radnicím a krajským úřadům, aby dali na stránkách novin placených z jejich rozpočtu prostor i opozici. Pokud novelu schválí parlament a podepíše prezident, začne platit od září tohoto roku.
Slovenský parlament zmírnil kontroverzní tiskový zákon. Politici už nebudou mít právo na odpověď v novinách z titulu své funkce, ale jenom jako soukromé osoby. Zákon prosadila v roce 2008 ještě minulá vláda Roberta Fica a novináři proti němu ostře protestovali.
Slovenská vláda změkčila kontroverzní tiskový zákon přijatý ještě minulým kabinetem Roberta Fica. Aktuální úprava tiskového zákona platí od roku 2008 a ve své době vyvolala odpor vydavatelů i občanských aktivistů. Zákon totiž umožňoval politikům široké právo na odpověď v médiích.
Slovenský premiér Robert Fico poprvé využil právo na odpověď podle sporného tiskového zákona. Přitom tuto normu obhajoval slovy, že není určená pro politiky, ale pro obyčejné lidi a slíbil, že ji nebude používat. Teď žádá uveřejnit odpověď, která se týká jeho postojů k listopadu 1989.
Majitelé pozemků pravděpodobně přijdou o možnost vyjádřit se ke stavbě tunelu pod svými nemovitostmi. Počítá s tím novela stavebního zákona, kterou po poslancích podpořili i senátoři.
Slovenský premiér chce zpřísnit tiskový zákon. Oznámil to na mimořádné tiskové konferenci. Reagoval tak na to, že bulvární noviny chybně informovaly o financování školy jeho syna.