Britská charitativní organizace zaměřená na ochranu kulturního dědictví inzeruje volná místa na Antarktidě. Uchazeči mají možnost podpořit úsilí o ochranu planety, napsal list The Guardian.
O tučňácích se někdy říká, že vlastně létají ve vodě. Mají neobvykle vyvinuté prsní svaly, tvoří až 30 procent jejich hmotnosti. To je několikrát více než u těch nejvýkonnějších létajících ptáků.
Mladí tučňáci se pravděpodobně utopili nebo umrzli koncem loňského roku na západě Antarktidy. Očekává se, že do konce tohoto století vymizí víc než 90 procent kolonií tučňáků císařských.
V pražské zoo se v březnu narodilo ptáče tučňáka Humboldtova. I když se jedná již o 135 mládě narozené v Praze, jeho příběh je ojedinělý. Chovatelé mu říkají Buřtík, Láska a Štístko.
Veterináři začali ptáky očkovat tento týden, už od prosince přitom žijí v přísné izolaci kvůli obavám z nákazy chřipkovým kmenem H5N8. Ten je až pro 90 procent nakažených ptáků přitom smrtelný.
„Protože téměř nevylézali, rozhodli jsme se do kmene před dutinu nainstalovat fotopast, která nám následující dny ukázala, že jsou v hnízdě dvě vajíčka,“ popsal chovatel Lukáš Ševcovic.
V Kanadě zažívají tuhé mrazy. A to dokonce takové, že v Calgary museli ošetřovatelé v zoo přesunout tučňáky patagonské z venkovního výběhu do vytápěného pavilonu.
Ústecká zoologická zahrada přivítala dlouho očekávané tučňáky brýlové. Jiná zoo v Česku je nemá. Deset jedinců přivezli chovatelé z Anglie. Návštěvníci je ale ještě neuvidí.
Letiště jsou obvykle nudná a únavná. Příležitostně se na nich ale urodí vtipné okamžiky, které rozjasní letištní šeď. Některé z těch nejlepších se pokusil sesbírat server Daily Mail.