Václav Svěrkoš v textech na iROZHLASU

1:44

|Martin Charvát, Petr Hašek |Fotbal

Baník bude proti Slavii hájit sérii bez porážky. Chceme bodovat, hlásí Svěrkoš

S ostravským Baníkem to minulou sezonu vypadalo ve fotbalové lize špatně. Neustále se potýkal s dluhy, fotbalová asociace mu po výtržnostech fanoušků snížila kapacitu Bazalů a ještě k tomu byl dlouho na sestup. Minimálně po fotbalové stránce ale Baník zázračně ožil, od začátku dubna ani jednou neprohrál a v posledních šesti zápasech navíc nedostal ani gól.

1:33

|Radim Sajbot, Vojtěch Man |Fotbal

Baník Ostrava míří do druhé ligy, Svěrkoše fanoušci polili pivem

Fotbalisté Baníku Ostrava mají nakročeno do druhé ligy. Poslední tým tabulky ztrácí po domácí porážce 0:1 se Slováckem na nesestupové pozice už čtyři body. Do konce soutěže sice zbývá ještě šest kol, ale Baník čeká na ligové vítězství už víc než 200 dnů.

2:15

|Radim Sajbot, Petr Hašek |Fotbal

Fotbalista Svěrkoš se po těžkém zranění stará o gólovou produkci Baníku

Fotbalisté Ostravy bojují už čtvrtou sezónu o holý prvoligový život. Před rokem vystřílel slezskému klubu záchranu Milan Baroš, který sám rozhodl pěti góly existenční duely s Hradcem Králové a s Příbramí. Také letos si Baník může podat inzerát na střelce, i když jednoho ve svých řadách má.

2:59

|Jan Pokorný, Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Návraty slavných fotbalistů před disciplinární komisi nejsou výjimečné

Disciplinární komise Fotbalové asociace si na dnešek pozvala slavného hosta. Svá slova o poměrech v českém fotbale přijde vysvětlovat toho času funkcionář Českých Budějovic, ale také vicemistr Evropy a někdejší hráč Manchesteru United nebo Benfiky Lisabon Karel Poborský. Návštěva to ale nebude zas až tak výjimečná či vzácná.

1:37

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Fotbal

Ve druhé půli byl Baník lepší, bod si zasloužil, uznal Nezmar

Fotbalisté Liberce už opět vědí, jaké to je vyhrát ligový zápas na domácím stadionu. V utkání jedenáctého kola zvítězili nad Baníkem 3:2, byla to teprve druhá výhra Severočechů U Nisy v této sezoně. Navíc hodně šťastná, protože rozhodující branku vstřelil Jan Nezmar až v poslední minutě utkání.

2:51

|Radim Sajbot, Tereza Jelínková |Fotbal

Někdo se asi bál, že bychom mohli dát gól, nebral si servítky ostravský Svěrkoš

Fotbalová Sparta splnila na půdě Baníku ošidnou roli favorita a v nejvyšší soutěži vyhrála už jedenácté utkání v řadě. První tým tabulky na Bazalech zvítězil 2:0 po gólech Grajciara a Kweukeho. Smutným hrdinou zápasu byl ostravský útočník Václav Svěrkoš, který byl v závěru prvního poločasu po druhé žluté kartě vyloučen. I o tom si s ním povídal Radim Sajbot.