Asi 140 lidí utrpělo zranění při srážce vlaku s nákladním autem v ruské Volgogradské oblasti. Internetový kanál Baza informuje, že mezi zraněnými jsou i děti.
Podobný útok hlásila Moskva před dvěma dny, kdy protivzdušná obrana podle ministerstva obrany zničila tři ukrajinské bezpilotní prostředky nad okupovaným poloostrovem.
Gubernátorovu chatu se pokusila podpálit v listopadu 2016 pětice žhářů. O tři roky později byl z organizování útoku obviněn tehdejší šéf volgogradské policie.
Soše Svobody je ve videu uťata hlava volgogradskou Matkou vlastí. Názor části republikánů, kteří kritizují americkou pomoc Ukrajině, to ale nezmění, říká amerikanista Jan Beneš.
Některá ukrajinská města se podle úřadů ocitla bez elektřiny. Úder poškodil devět energetických zařízení, řekl podle agentury Reuters ministr energetiky Herman Haluščenko.
Dobytí Stalingradu mělo být součástí rozsáhlé německé ofenzivy na východní frontě, která začala už na jaře 1942. Skončila německou kapitulací 2. února 1943 a stala se předzvěstí porážky Německa.
Rekonstrukce byla dost náročná, pro restaurátory šlo v mnoha ohledech o výzvu. Socha je totiž monumentální. Na výšku má víc než dvakrát tolik, co socha Krista v brazilském Riu.
Nehoda se stala zhruba kilometr od břehu a záchranné síly o ní dostaly hlášení v pondělí kolem 22.00 místního času (21.00 SELČ), informovala v úterý agentura Reuters.
Ruští veteráni z druhé světové války žádají prezidenta Vladimira Putina, aby Volgogradu vrátil jeho předchozí název - Stalingrad. Putin proti tomu údajně nemá námitky.
Islamistická skupina z Dagestánu napojená na iráckou Al-Káidu pohrozila útokem na olympijských hrách v Soči. Ve videu, které vystavili islamisté na internetu, se zároveň přiznávají k útoku na nádraží ve Volgogradu.
Zádušními obřady si dnes v ruském Volgogradu připomenou týden od prvního teroristického útoku na tamním hlavním nádraží. Zahynulo při něm 17 lidí a další téměř dvě desítky obětí si vyžádal výbuch v trolejbusu druhý den ráno.
Bez petard a ohňostrojů oslavili příchod roku 2014 obyvatelé jihoruského Volgogradu, od pondělka tam platí smutek za oběti dvou teroristických útoků, při kterých na nádraží a v trolejbusu zahynulo 34 lidí.
V jihoruském Volgogradu platí až do poloviny ledna stav teroristického ohrožení. Tisíce policistů hlídkují na ulicích, náměstích, v tržnicích i na nádražích. V chrámech po celém Rusku se věřící modlí za duše obětí teroristických útoků. Těch už je 34.
Volgogradská policie zahájila operaci Vichr-Antiterorismus. Více než čtyři tisícovky policistů hlídají a prověřují veškerá veřejná místa ve městě. Zadrženo bylo 87 lidí, kteří kladli odpor, nechtěli se prokázat doklady nebo u nich byly nalezeny zbraně. Policisté zkontrolovali už celkem 1500 objektů a legitimovali tisíce lidí.
Už druhý smrtelný výbuch ve Volgogradu za dva dny. Ráno zabila exploze v trolejbusu nejméně 14 lidí a dalších 28 zranila. V celé volgogradské oblasti byl vyhlášen státní smutek až do 3. ledna.
Nálož na nádraží v jihoruském Volgogradu údajně odpálila takzvaná černá vdova. Útočnici, která má na svědomí smrt nejméně 16 lidí, vyšetřovatelé předběžně identifikovali jako 26letou Oksanu Aslanovovou z Dagestánu. Na místě činu nalezli její hlavu. Verzí, kdo za útok může, je však víc. Podle policejního zdroje agentury Interfax má atentát na svědomí muž „slovanského vzhledu“, který měl výbušninu v batohu. Úřady tuto informaci zatím nepotvrdily.
Nejméně 16 lidí zemřelo při výbuchu na nádraží v jihoruském Volgogradu. Tři desítky zraněných skončily v nemocnici. Počet obětí se různí a zřejmě ještě není konečný. Podle ruských úřadů stojí za útokem sebevražedná atentátnice, k útoku se zatím nikdo nepřihlásil.
Ruské protiteroristické jednotky dopadly a v přestřelce zabily Dmitrije Sokolova – organizátora říjnového útoku na městský autobus ve Volgogradu. Zahynulo při něm šest lidí a téměř 40 bylo zraněno.
Úřady ve Volgogradské oblasti vyhlásily vysoký stupeň teroristického nebezpečí. Včera tam zřejmě sebevražedná útočnice odpálila nálož v autobusu plném lidí. Šest jich zemřelo a další tři desítky leží v nemocnicích s různě těžkými zraněními.
Ve městě Volgograd na jihovýchodě Ruska vybuchl autobus. Při explozi zahynulo nejméně pět lidí. Zraněných je podle posledních zpráv 20. Ruský národní protiteroristický výbor informoval, že se jednalo sebevražedný útok. Atentátnice měla výbušninu připevněnou na těle, odpálila ji při průjezdu jednou z ulic ve městě.
Na mapu světa se dnes na několik hodin vrátí Stalingrad. Město, které zažilo jednu z nejhrůznějších kapitol 2. světové války, si dnes připomíná 70 let od konce děsivé bitvy. Součástí vzpomínkových akcí je i dočasná změna jména.
Jihoruský Volgograd se chystá připomenout jednu z nejhrůznějších kapitol 2. světové války. V sobotu uplyne přesně 70 let od konce bitvy o Stalingrad. Půlroční střet nacistických vojsk a Rudé armády skončil vítězstvím pro Stalinovy jednotky. V měsíce trvajících intenzivních bojích zahynulo více než milion lidí na obou stranách. Ti, kdo přežili, mají vzpomínky dosud živě v paměti. Dramatické události zanechaly dodnes čitelné jizvy i na městě samotném.
Ruský prezident nařídil kontrolu mostu přes řeku Volhu, který se celý rozvlnil a museli ho uzavřít. Mostovka se vlnila až do metrové výšky a některá auta byla odhozena do jiného jízdního pruhu. Volgograd se bez mostu bude muset obejít nejméně tři týdny. Most je dlouhý sedm kilometrů, stavěl se dvanáct let a v provozu je teprve od října. Viditelné stopy poškození na mostě nejsou, stavbaři i projektanti vinu odmítají.