Írán tento měsíc vypustil také družici Sorajjá. To vyvolalo obavy západních zemí, že by se technologie této kosmické nosné rakety dala použít pro vývoj balistických raketových systémů dlouhého doletu.
Po průzkumu jižního pólu Měsíce, při kterém indický robot mimo jiné potvrdil přítomnost síry, byl přístroj uveden do spánkového režimu. Extrémně nízké teploty lunární noci ho možná zničí.
Jedná se o první takový ruský projekt za posledních téměř 50 let a podle agentury DPA má jít o předstupeň potenciálního nového průzkumu Měsíce prováděného člověkem na místě.
Mise Artemis I, kterou měla provést raketa SLS s modulem Orion bez posádky musela být již poněkolikáté odsunuta a raketa vrácena do hangáru. Hrozí, že její odlet bude muset být odsunut na listopad.
Super teleskop pomůže vědcům cestovat galaxiemi, zkoumat temnou energii a ověří, jestli je Einsteinova teorie gravitace správná. Mezinárodní tým provádí doposud nejdetailnější vesmírný výzkum.
Objekt, který by mohl být prvním objeveným exoměsícem, už tým amerického astronoma Davida Kippinga zkoumá od loňského léta. S tvrzením, že našli první exoměsíc, jsou ale ještě opatrní.
Pro výzkum vesmíru a potenciálního mimozemského života nyní nastala přelomová doba, soudí známý britský teoretický fyzik a profesor univerzity v Surrey Jim Al-Khalili.