„Milí spoluobčané, moje vláda dne 2. června 2024 k pátému výročí smrti Waltera Lübckeho podá ke spolkovému ústavnímu soudu žádost o zákaz Alternativy pro Německo,“ říká Scholz na falešném videu.
Sedmačtyřicetiletý muž nebude mít právo na předčasné propuštění. Kromě Lübckeho se před pár lety pokusil zabít ještě jednoho běžence z Afghánistánu a prokurátor ho označil za mimořádně nebezpečného.
Podezřelý měl jet nejméně dvakrát k Lübckemu i se zbraní v tašce, ale nakonec čin neprovedl a údajně tomu byl rád. Lübckeho nakonec přece jen zastřelil 2. června.
„Ve srovnání s nebezpečím levicového extremismu je vražda, co já vím, každé dva, tři roky z nějakých nenávistných důvodů celkem normální,“ tvrdil dotázaný.
Poslanec za křesťanské demokraty Peter Tauber má za to, že tragickou kasselskou příhodu zrodil únorový kritický tweet Eriky Steinbachové, donedávna dlouholeté předsedkyně německého Svazu vyhnanců.
Německo má podle ministra zahraničí Maase problém s pravicovým terorismem, který v posledních letech přehlíželo. Reaguje nejen na vraždu politika z Hesenska, z níž je podezřelý pravicový extremista.
„Je čas konat, konec se žvaněním,“ psal údajný vrah německého politika Waltera Lübckeho. Pětačtyřicetiletý Stephan E. byl roky spojený s neonacistickou scénou a zaměřovaly se na něj tajné služby.