Skoro 60 procent lidí v Česku má nadváhu. Tam, kde selhávají diety nebo pravidelný pohyb, můžou pomoci bariatrické operace. Pacienti po nich mohou zhubnout až o polovinu.
Rozkládající se tělo vorvaního samce, který měřil na délku 9,5 metru, bylo objeveno v národním parku Wakatobi, který zahrnuje řadu menších malebných ostrovů v provincii Jihovýchodní Sulawesi.
U bezmála stovky slovenských vojáků z okolí Martina se objevilo podezření na infekční onemocnění a více než polovinu jich kvůli žaludečním problémům převezli do nemocnice. V pondělí o tom informoval zpravodajský server Pravda.sk.
Lékaři pražského Institutu klinické a experimentální medicíny provedli první endoskopickou operaci ochrnutého žaludku. Jsou první v Česku i střední a východní Evropě, kteří se k zatím experimentálnímu zákroku odhodlali. Dosud tak lékaři operovali jen 17 pacientů na světě. Jak ale dokazuje případ české pacientky, je to cesta správným směrem a endoskopie se uplatní v dalším medicínském oboru.
Patnáct stovek lidí ročně v Česku hubne díky takzvané bariatrické operaci. Při ní lékaři zmenší žaludek, nebo odstraní část střeva. Výsledky ukazují, že až sedmdesát procent pacientů si novou váhu udrží i po pěti letech. V poslední době lékaři touto operací léčí nejen samotnou obezitu, ale i cukrovku nebo neplodnost.