„První řada byla o tom, jak se rodiny dozvěděly, že mají vyměněné chlapce. Ta druhá sleduje, jak se s tím snaží naučit žít a jak se v této situaci,“ říká scenárista Jan Coufal.
Polka Joanna se svou rodinou v Německu vychovala Łukasze. Ten je synem rodiny z polské Lodže, která zas vychovala Mateusze, biologického potomka paní Joanny.
Univerzitní klinika, která v roce 1990 zřejmě krátce po porodu zaměnila dvě novorozeňata musí podle rakouského soudu zaplatit celkem 90 000 eur (2,4 milionu Kč) jako odškodné.
Rodiče vyměněných francouzských dětí dostanou odškodné. Rozhodl o tom soud v Grasse na jihu země. Miminka neúmyslně zaměnili v roce 1994 v porodnici v Cannes. Rodiny obou děvčátek se dozvěděly pravdu až po deseti letech a od té doby se soudily o finanční náhradu. Dívky se zpět k biologickým rodičům nevrátily.
Nemocnice v Třebíči bude muset znovu a lépe dokázat, že sestra Zdeňka Mládková skutečně může za záměnu miminek v prosinci 2006. Rozhodl o tom brněnský krajský soud, který tak zrušil rozhodnutí okresního soudu.
Třebíčská kauza záměny dětí se vrací opět na scénu. Brněnský krajský soud se bude zabývat odvoláním zdravotní sestry Zdeny Mládkové, která kvůli záměně dětí dostala od třebíčské nemocnice výpověď. Oprávněnost této výpovědi před dvěma lety na jaře potvrdil Okresní soud v Třebíči. Mládková, která pracovala v nemocnici 35 let a v roce 2004 byla dokonce nominovaná na sestru roku, s rozhodnutím třebíčského soudu nesouhlasí.
Třebíčská nemocnice musí zaplatit rodinám holčiček Veroniky a Nikoly, které v prosinci 2006 zdravotníci po porodu zaměnili, odškodné 3,2 milionu korun. Dnes o tom rozhodl odvolací vrchní soud v Olomouci, který tak potvrdil verdikt Krajského soudu v Brně.