Pro vědce mohou zachráněné želvičky sloužit jako „indikátory znečištění oceánu“, protože mnoho z nich stihlo za krátkou dobu sežrat malé kousky plastů, které se jim usazují v těle.
Želvy dlaždicovité jsou podle Červeného seznamu Mezinárodního svazu ochranu přírody ohroženým druhem. Příčinou je vedle ztráty přirozeného prostředí ilegální obchod na asijských trzích.
Záznamy o dávných jaderných testech se ukládají ve vrstvách želvího krunýře. Právě z nich jsou vědci schopní zhruba vyčíst míru kontaminace po jaderných testech.
Společenství vlastníků nesmí zakazovat krátkodobé pronájmy, píšou Hospodářské noviny. A Mf Dnes se věnuje želvám v českých rybnících. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Nezisková organizace Sea Turtle přijala podle rozhlasové stanice NPR už 4500 želv, pro další 4000 vyhradily místo lokální úřady v kongresovém centru na ostrově South Padre u hranic s Mexikem.
Patnáct želvích samců se zúčastnilo rozmnožovacího programu na ostrově Santa Cruz. Úsilí ochranářů bylo úspěšné a od 60. let minulého století se v programu podařilo zplodit přes 2000 želvích potomků.
Patří mezi plazy a pocházejí z dob dinosaurů. Řeč je o želvách, které přes svou věkovitost nutně potřebují ochranu, protože jsou na pokraji ohrožení nebo vyhynutí.
Řetězec ostrovů u pobřeží Virginie a Severní Karolíny spojuje slavná historie prvního letu, křehká příroda a obavy z toho, co může pro jejich přežití znamenat Trumpova administrativa.
Pracovníci liberecké zoo společně s armádními složkami indonéského námořnictva odhalili a rozbili gang pašeráků a pytláků želvích vajec na Sumatře. O případu informovalo Ministerstvo životního prostředí České republiky.
Pražští celníci zabavili v pátek na ruzyňském letišti dvě plastové krabice se 47 želvami. Sedmačtyřicetiletý pašerák převážel zvířata z Asie. Želvy byly ve velmi špatných podmínkách. Dvě z nich už byly mrtvé, ostatní převzali do péče pracovníci z pražské zoo.