Nikaragujské národní shromáždění schválilo v prvním čtení dodatek ústavy, který dává prezidentovi a jeho ženě větší kontrolu nad zemí. Změna ústavy například vytváří pozici spoluprezidentky.
První otázka řešila pasáž o práci žen v domácnosti. Nově se měli lidé v domácnosti starat o sebe navzájem. Druhá otázka se týkala definice rodiny, která je aktuálně omezená pouze na manžele s dětmi.
Zařazení bylo schváleno za bouřlivého potlesku poslanců. Návrh podpořilo 493 zákonodárců, proti jich bylo 30. Úpravu ústavy podpořili téměř bezvýhradně zástupci vládního tábora i opoziční levice.
Změny také zahrnují zrušení neutrálního bezpečnostního statusu, díky kterému budou moci být na běloruském území rozmístěny jaderné zbraně jiných států, například Ruska.
Ve středu ráno přes 380 členů dolní komory parlamentu hlasovalo pro změnu ústavy. Ta by umožňovala ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi znovu kandidovat. Proti návrhu nehlasoval žádný člen.
Zatímco nyní prezident vybírá ústavní soudce z dvojnásobného počtu kandidátů, než je počet volných soudcovských míst, podle návrhu by sněmovna mohla třípětinovou většinou zvolit soudce sama.
Město Gaggenau na jihozápadě Německa ve čtvrtek zrušilo kontroverzní vystoupení tureckého ministra spravedlnosti Bekira Bozdaga, který zde měl podpořit změny ústavy své země. Radnice to podle televizní a rozhlasová stanice SWR zdůvodnila přílišným zájmem lidí o účast na akci, kvůli němuž měla obavy o jejich bezpečnost. Bozdag označil krok města za nepřijatelný a zrušil setkání s německým ministrem spravedlnosti Heiko Maasem.