Na oznámení bylo nejpřekvapivější načasování, protože nebylo jasné, proč vůdce konzervativců uspíšil datum voleb, když jeho strana za labouristy v průzkumech nadále zaostává o dobrých dvacet procent.
Nadále platí pověstný Dokument číslo 9 z roku 2013, který se kategoricky staví proti „jakékoli svobodě tisku podle západního vzoru“ a zdůrazňuje, že „média a podléhají stranické disciplíně“.
Letos v březnu dostal na starost klíčový resort obrany Li Šing-fu. Dokazovalo to spíše než odborné kompetence politickou spolehlivost a osobní důvěru vládce Si Ťin-pchinga.
Itálie jako jediná ze skupiny sedmi nejrozvinutějších zemí světa na Novou hedvábnou stezku vstoupila.Její vláda po čtyřech letech zjistila, že očekávání zaostávají za realitou.
Před osmnácti lety Francií po tři týdny otřásaly pouliční násilnosti. Zda dosáhnou nynější události rozměrů jako v roce 2005, není dosud jasné, vláda totiž zaujala přece jen diferencovanější přístup.
Nárendru Módímu se po Winstonu Churchillovi a Nelsonu Mandelovi jako třetímu světovému politikovi dostalo pocty, že mohl promluvit k oběma komorám amerického Kongresu již podruhé.
Během minulých čtyř měsíců se začaly množit náznaky, že Čína i Spojené státy hledají cesty, jak vzájemné vztahy když už ne zlepšit, tak alespoň zklidnit.
Už nyní rostou pochyby, zda a jak se s předsednickou rolí hodlá vyrovnat orbánovské Maďarsko, které je s unijními institucemi v takřka chronickém sporu.
Čína dostala apel od členů G7 na summitu v Hiroshimě, aby tlačila na Rusko. Si Ťing-pching mezitím ale pracuje na rozšiřování jeho vlivu v střední Asii.
Pompézní oslavy nutně vyvolávaly otázku, jak a z čeho je režim, který je kvůli sankcím OSN do značné míry izolován od svého okolí, schopen svůj raketový a jaderný program financovat.
Lze očekávat, že proti nynějšímu reformnímu návrhu, který představila premiérka Elisabeth Borneová, budou organizovány masové protesty, z nichž první je ohlášen na čtvrtek 19. ledn
Průzkum pro konzervativně laděné Timesy vykázal zaostávání toryů za opozičními labouristy o celých třiatřicet procent. Tak velký náskok neměla ve Velké Británii žádná strana od konce 90. let.
Když bývalá chilská prezidentka Michelle Bacheletová v roce 2018 začínala jako vysoká komisařka OSN pro lidská práva, předcházela ji ta nejlepší reputace.
Čínský a ruský prezident letos v únoru veřejně oznámili, že strategické partnerství jejich zemí „nezná hranic“, ve světě reálné politiky si však Peking dával značný pozor.
Vidina potravinové krize ve světě v důsledku války na Ukrajině se stává na Blízkém východě a na severu Afriky skutečností. Proč tuto hrozbu ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podceňuje?
Letos se lepenistickou rétorikou před druhým kolem, ve kterém se volí ne ten, kdo se nám líbí, ale vyřazuje ten, kdo je nesympatický, prolíná slogan: Cokoli, jen ne Macron.