Evropské akciové trhy stagnují, americké rostou

Evropské akciové trhy na včerejší schválení řeckého záchranného balíku nereagovaly. I přes prvotní optimismus z této zprávy jich většina spadla během obchodování do červených čísel. Stejně tak i pražská burza. Investoři se totiž rozhodli pro výběr zisků z posledních dní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Makléř v Lisabonu sleduje vývoj portugalských dluhopisů

Makléř v Lisabonu sleduje vývoj portugalských dluhopisů | Zdroj: ČTK

Ve Světě o deváté analytik Unicredit Group Dušan Jalový připomněl, že hodně investorů si zaspekulovalo na schválení balíčku pro Atény a nakupovali akcie ještě před rozhodnutím.

„A teď aktuálně vybírají rychlé zisky. Proto jsme včera viděli relativně mírný propad trhu a pokračuje to i dnes.“ Podle jeho názoru bude tento týden obecně slabší a korekce bude probíhat až do konce týdne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Analytik Unicredit Group Dušan Jalový ve Světě o deváté

„Je třeba se podívat na to, že od začátku roku jsme viděli poměrně masivní nárůst trhu. A kdo ho nezachytil řeší otázku, zda do tohoto vlaku nastoupit, či ne. Osobně, bych ještě chvíli počkal,“ poznamenal Jalový.

Ocenil, že eurozóně se pomocným balíčkem pro Řecko podařilo snížit rizika pro Španělsko a Itálii. „Mají dostatek prostoru k provedení svých reforem.“ Zvyšuje se tak chuť investovat do akcií, které jsou ve velké míře ještě podhodnoceny.“

Newyorská burza reagovala na plán pro Řecko nejlepším výsledkem za poslední 4 roky

Číst článek

Pozitivně na zprávy z Evropy reagovaly americké trhy. „Včera jsme v Americe viděli nejvyšší hodnoty od roku 2008. Po malých postupných krůčcích se indexy posouvají na čtyřletá maxima.“

Ministři financí eurozóny se v Bruselu včera brzy ráno dohodli, že společně s Mezinárodním měnovým fondem půjčí Řecku dalších 130 miliard eur. Soukromí investoři zároveň Řecku odpustí skoro 3 čtvrtiny z toho, co mu v minulosti půjčili. Řecký státní dluh se tak má do roku 2020 snížit na 120 a půl procenta hrubého domácího produktu. Teď přesahuje 160 procent.

Milan Kopp, Barbora Kreuzerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme