„Plošné uplatnění výplaty v eurech je ekonomický nesmysl,“ říká ekonom Lukáš Kovanda. „Proč někomu bránit v tom, aby uzavřel dobrovolně kontrakt, jaký chce,“ oponuje ekonom Dominik Stroukal.
Prokurátor Mezinárodního trestního soudu požádal o vydání zatykačů na lídry Hamásu i Izraele. V pořadu Pro a proti na Plusu o tom diskutují bývalý diplomat Michael Žantovský a arabistka Zora Hesová.
Ekonom Hlávka chápe, že z právního pohledu jde o narovnání pravidel, motivační efekt ale podle něj bude minimální. Podle ministerstva ekonomická motivace pro systém v tomto případě nehraje roli.
„Všichni víme, že vztahy jednotlivých evropských států vůči Číně jsou velmi diverzifikované. V Evropě máte státy vstřícné k Číně, méně vstřícné anebo zcela nevstřícné,“ říká europoslanec Zahradil.
Jak se vyvinula česká debata o konfliktu? Bylo vhodné vyvěšení palestinských vlajek na UMPRUM? Debatují filozof Daniel Kroupa a komentátor časopisu Euro Petr Fischer.
Mělo by Česko zavést spotřební daň na slazené nápoje? Ředitelka Svazu výrobců nealkoholických nápojů Veronika Jakubcová a ekonom Jakub Komárek z PAQ Research diskutují v pořadu Pro a proti.
Jak důležité je pro politika umět se mediálně prodat? Politický marketér Petros Michopulos a editor Seznam Zpráv Jan Stránský o tom diskutují v pořadu Plusu Pro a proti.
„Škola by měla učit žáky seberegulaci, ale také tomu, že i reálný svět je dobrý. Protože podle výzkumů děti tráví v digitálním světě skoro pět hodin denně,“ upozorňuje učitel mediální výchovy Voráč.
„V přeplněných halách je dvacet nebo více kuřat na jeden metr čtvereční. Dorůstají do nepřirozených rozměrů, lámou se jim nohy a vyklubují se jim z kloubů,“ popisuje aktivista.
Obří plastiky motýlů sochaře Davida Černého na obchodním domu Máj v Praze? V dalším díle pořadu Plusu Pro a proti debatují Kateřina Bečková z Klubu Za starou Prahu a výtvarný kritik Jan H. Vitvar.
Na střední školy se přihlásilo 157 tisíc dětí. Převis poptávky nad nabídkou je nejmarkantnější u gymnázií a lyceí. Stát proto plánuje rozšířit jejich kapacity.
Část senátorů chce do ústavy prosadit právo občana žít offline a právo na platbu v hotovosti. Jiní ale oponují, že je takováto ústavní novela absurdní.
Albatros Českému rozhlasu napsal, že se rozhodl knihu Nevratné poškození nevydat, protože „její text se dívá na citlivou a zároveň složitou problematiku příliš jednostranně“.
Podle kritiků zákon dává příliš velkou moc Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. „NÚKIB je garant,“ vysvětluje generální ředitel bezpečnostní společnosti APPSEC Adam Paclt.
Další rušení poboček? „Jednoznačně ano. Stále máme nejhustší síť poboček v Evropě,“ míní hlavní ekonom Kovanda. „V tuto chvíli nic takového na stole není,“ vyvrací obavy manažer Vitík.