V Chebu začíná další ročník Krajinné výstavy, která láká návštěvníky na letničky i Zlatou bulu
V Chebu startuje Krajinná výstava, kterou město pořádá ve spolupráci s bavorským Tirschenreuthem. Její chebská část se nachází v prostorách pravého břehu Ohře pod středověkým hradem, kde zahradníci vysadili tisíce letniček a trvalek v mnoha barevných kultivarech. Návštěvníci se mohou těšit nejen na květiny, ale i na Zlatou bulu ze 13. století.
Součástí výstavy je barokní park věnovaný slavnému chebskému rodákovi, středověkému architektovi Balthasaru Neumannovi.
„Středobodem je instrument architektury, je to jakási dřevěná plastika o velikosti necelých pěti metrů z masivních trámů. Je to replika skutečného instrumentu, který používal barokní architekt,“ popsal jeden z autorů vzhledu rozlehlé zahrady Vladimír Dufek.
Vernisáž jedné z expozic letošní Krajinné výstavy začala dnes v šest hodin večer v Kulturním centru Svoboda. Tato expozice mapuje předešlé Krajinné výstavy v Poohří od roku 1881. Během vernisáže vystoupí houslista Jaroslav Svěcený a kytarista Michal Dvořák.
Cheb pořádá v rámci Krajinné výstavy sérii různých akcí. Fanoušci historie se například mohou v červenci těšit na výstavu připomínající odkaz slavného rodu Štaufů, vidění na ní bude mimo jiné i replika Zlaté buly z roku 1213.
U chebského hradu bude navíc odhalen Štaufský sloup, vůbec jediný svého druhu v Česku, jak zdůraznil místostarosta města Michal Pospíšil
Krajinná výstava potrvá až do srpna. Podrobnosti o projektu včetně doprovodných akcí jsou k dispozici na webu www.cheb2013.cz.