Jediný osmimetrový skok stačil. Dálkař Juška vybojoval na univerziádě zlato

Jediný osmimetrový skok stačil na zlatou medaili ze Světové letní univerziády. Dálkař Radek Juška skočil ve finále v Tchaj-wanu 802 centimetrů a o šest centimetrů zdolal druhého Alžířana Trikiho. Třetí skončil Francouz Maiau.

Tchaj-pej Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálkař Radek Juška (ilustrační foto)

Dálkař Radek Juška (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Juška dominoval už v kvalifikaci, kdy výkonem 831 centimetrů vylepšil svůj vlastní český rekord. Ve finále už podobnou dálku nezopakoval, což ale pro vítězství nebylo třeba.

Jeho nejdelší skok změřili rozhodčí při třetím pokusu. Český reprezentant doletěl na 802 centimetrů a dostal se do vedení, které do té doby držel Alžířan Yasser Mohammed Triki. Ten skočil ve druhé sérii 796 centimetrů a až do osmimetrového skoku Jušky vedl před českým reprezentantem o jediný centimetr.

V průběhu soutěže už se nejbližší konkurenti čtyřiadvacetiletého českého reprezentanta nelepšili. Jeho osmimetrový skok nakonec zůstal jediným platným pokusem přes tuto hranici.

Druhý skončil výkonem 796 centimetrů Alžířan Triki. Třetí místo obsadil se 791 centimetry Francouz Raihau Maiau.

Medaile i pro Mäki a štafetu

Česká atletika prožila na univerziádě radostný den. Kromě Jušky si medaili přiveze také Kristiina Mäki, která vybojovala bronz v závodě na 1500 metrů v čase 4:20,65. Na vítěznou Srbku Terzićovou ztratila zhruba vteřinu a půl.

Stejnou medaili přiveze z Tchaj-wanu také štafeta mužů na 4x400 metrů. Čtveřice ve složení Tesař, Hodbod, Šnejdr a Müller doběhla v čase 3:08,14. Na vítěznou Dominikánskou republiku ztratila štafeta 4 sekundy.