Sudí rozdal v duelu Pardubic s Teplicemi čtyři červené karty. ‚Nepamatuji takový zápas,‘ říká trenér Saňák

Pardubičtí fotbalisté doma znovu nebodovali, v utkání desátého kola Chance ligy prohráli s Teplicemi 0:1. Za prohru si ale z velké části mohou sami, v zápasu totiž padly čtyři červené karty, jednu dostal teplický Bílek, ale ty dvě z prvního poločasu, které obdrželi domácí Simon a Solil, se na výsledku podepsaly výrazně víc. V závěru utkání navíc musel opustit střídačku i hlavní kouč Pardubic Jiří Saňák.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Saňák

Jiří Saňák | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Pardubičtí fotbalisté na svém hřišti podlehli Teplicím 0:1. V duelu dvou soupeřů, kterým se v sezoně zatím moc nedaří, padly čtyři červené karty, které zápas výrazně ovlivnily.

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkali fotbalisté a trenéři po zápase Pardubic s Teplicemi

Moc fotbalové krásy souboj Pardubic a Teplic nenabídl. Pardubičtí v začátku hráli nevýrazně a jejich cesta za body dostala další trhliny už v prvním poločase.

Ve 28. minutě byl vyloučený Simon, v první minutě nastavení úvodní půle pak Solil. Pak dostali červené karty ještě hostující Bílek a trenér Jiří Saňák. Jediný úspěšný střelec zápasu - teplický Roman Čerepkai přiznal, že takový zápas ještě nezažil.

„Byl jsem rád, že to bylo poprvé, že tolik karet padlo v jednom zápase,“ prohlásil Čerepkai.

Stejně tak podobný duel nepamatuje pardubický brankář Jan Stejkal. „Nezažil, je to premiéra a doufám, že se mi to už nikdy nestane,“ řekl gólman Pardubic.

Simon šel ze hřiště po druhé žluté kartě, Solil za to, že šlápl na ležícího protihráče. Hlavní kouč Pardubic Jiří Saňák k tomu říká.

„Jestli jsou soudní a normální, tak to ani nemusím říkat. Je to výrazné ovlivnění, když hrajete od 30. minuty v devíti a od 42. minuty osm plus jedna. Abych pravdu řekl, nepamatuji si, že bych takový zápas hrál,“ uznal trenér Saňák.

Červená karta přišla i na druhé straně, ze hřiště po druhé žluté musel odejít v 57. minutě Bílek. Právě před tím hostující kouč Zdenko Frťala varoval.

„To byla pro mě věc, kterou jsem řešil, abychom si nenechali dát druhou žlutou. Abychom nepanikařili, byli trpěliví a byli připraveni na rychlý protiútok soupeře,“ ocenil tým za druhou výhru v sezoně teplický trenér Zdenko Frťala.

Tabulka fotbalové ligy 2024/2025 (PLATNÉ K 29. 9. 2024)