Liberečtí fotbalisté porazili Zlín 1:0, o vítězství severočeského celku rozhodl Potočný

V 11. kole nejvyšší fotbalové soutěže Slovan Liberec porazil díky trefě Romana Potočného Zlín 1:0. Zlínští fotbalisté tak nevyhráli už potřetí v řadě.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi Slovanem Liberec a Zlínem

Utkání mezi Slovanem Liberec a Zlínem | Zdroj: ČTK

Liberečtí naposledy porazili Zlín na jeho hřišti v roce 2008. Jako by hostující hráči chtěli tuto sérii zvrátit a do utkání vstoupili velmi aktivně. Už v páté minutě Milan Kerbr jenom těsně minul hlavičkou zlínskou bránu.

Dukla remizovala se Zlínem, Příbram přehrála Mladou Boleslav. Opava si připsala třetí letošní výhru

I nadále byli aktivnější hosté z Liberce. Ve 35. minutě je mohl poslat do vedení Tomáš Malinský, ale jeho pokus srazil na roh domácí stoper Josef Hnaníček.

Po návratu z kabin se dostali do nebezpečných šancí i domácí fotbalisté. Nejdříve centr Lukáš Bartošák skončil pouze na břevně a následně zlikvidoval teč Jeana-Davida Beauguel liberecký Patrik Nguyen.

Zlínské naděje na vedení ale zhatilo vyloučení Pabla Joaquina Podia. Argentinský záložník technický faulem zastavil protiútok Slovanu, za což viděl žlutou kartu. Byla to pro něj druhá v tomto utkání, takže Zlín hrál od 65. minuty v deseti.

Hned tři minuty na to přesilovku hosté využili. Roman Potočný poslal směrem k bráně střelu z dálky, které propadla pod tělem zlínského Stanislava Dostála.

Zlínští fotbalisté tak potřetí za sebou prohráli. Předtím podlehli Baníku a následně jenom remizovali s pražskou Duklou. Naopak Liberec podruhé za sebou vyhrál, když předtím porazil Olomouc.