Razýmová zajela nejlepší výsledek po mateřské pauze, Novák živí naději na elitní desítku

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová byla na Tour de Ski třináctá v závodě s hromadným startem na 15 km klasicky ve Val di Fiemme, mezi muži doběhl Michal Novák šestnáctý. K celkovému triumfu se přiblížila Švédka Frida Karlssonová, která má před závěrečným výjezdem sjezdovky Alpe Cermis náskok minuty a dvanácti vteřin. Nor Johannes Klaebo vede o 62 sekund před Švédem Halfvarssonem.

Val di Fiemme (Itálie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Razýmová

Razýmová v předposlední etapě Tour de Ski zazářila | Zdroj: Reuters

Jednatřicetiletá Razýmová, která se na Tour vrací mezi elitu po červnovém porodu dcery, zajela nejlepší výsledek po mateřské pauze. Byla třináctá s odstupem 52,9 sekundy a v celkovém pořadí jí patří 21. pozice. Druhá Češka v závodu Kateřina Janatová dojela s minutovým odstupem jednadvacátá a průběžně je tři příčky za Razýmovou.

„Je to můj nejlepší výsledek po návratu po porodu. Pořád bych chtěla výš, ale beru to jako dobrý výsledek,“ uvedla pro svazový web Razýmová, která je na závěrečný výšlap na sjezdovku připravená. „Musím říct, že oproti předchozím sezonám únavu nevnímám tolik jako dřív. Není moc času na to myslet. Teď jsem ráda, když se dobře vyspím a když malá nepláče. Sil si myslím, že mám pořád dost, dodala.

Na trať ženského závodu, který přinesl českému běžeckému lyžování nejlepší výsledek dne, už nenastoupila Tereza Beranová, která si splnila hlavní cíl šestým místem v pátečním sprintu.

Mezi muži obhájce prvenství v Tour Klaebo podle očekávání nedal soupeřům šanci ve finiši a v šesté etapě oslavil šesté vítězství. Druhý skončil jeho krajan Paal Golberg, třetí byl Ital Francesco De Fabiani. Před nedělním výstupem na horu Alpe Cermis vede pětinásobný olympijský šampion Klaebo pořadí o 1:02 minuty před dnes pátým Švédem Callem Halfvarsonem.

Český běžec na lyžích Michal Novák jel většinu závodu aktivně, po roztrhání pole se ale nejlepších neudržel a skončil šestnáctý s odstupem 14 sekund. Průběžně si o jednu příčku pohoršil na čtrnáctou pozici. Druhý Čech Adam Fellner byl 33. v etapě a je 39. celkově.

V neděli čeká na aktéry Tour de Ski poslední náročná etapa, která je tradičně zavede na vrchol Alpe Cermis. Ženy startují v 11:00, muži ve 12:45.

Závody SP a Tour de Ski v běhu na lyžích ve Val di Fiemme (Itálie) - 15 km klasicky:

Muži: 1. Klaebo 39:59,2, 2. Golberg (oba Nor.) -0,4, 3. De Fabiani (It.) -1,2, 4. Cyr (Kan.) -1,3, 5. Halfvarsson -1,6, 6. Poromaa (oba Švéd.) -1,9, ...16. Novák -14,0, 33. Fellner -1:07,1.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 6 ze 7 etap): 1. Klaebo (Nor.) 2:12:23, 2. Halfvarsson Švéd.) -1:02, 3. Golberg (Nor.) -1:14, 4. Pellegrino (It.) -1:27, 5. Krüger -1:45, 6. Holund (oba Nor.) -2:02, ...14. Novák -2:43, 39. Fellner -6:42.

Ženy: 1. Hennigová (Něm.) 44:26,7, 2. Karlssonová (Švéd.) -0,7, 3. Niskanenová (Fin.) -0,8, 4. Brennanová (USA) -1,0, 4. Stadloberová (Nor.) -10,9, 6. Slindová (Nor.) -17,3, ...13. Razýmová -52,9, 21. Janatová -1:01,2.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 6 ze 7 etap): 1. Karlssonová 2:31:16, 2. T. U. Wengová (Nor.) -1:12, 3. Niskanenová -1:37, 4. Hennigová -2:00, 5. Brennanová -2:28, 6. L. U. Wengová (Nor.) -2:37, ...21. Razýmová -6:20, 24. Janatová -7:21.

Ondřej Váchal, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít