Forejtkův snový debut na okruhu ATP. Český talent porazil v Sofii grandslamového vítěze Čiliće

Devatenáctiletý tenista Jonáš Forejtek postoupil při debutu na okruhu ATP do 2. kola turnaje v Sofii. Premiéru mezi elitou zvládl v duelu s osmým nasazeným Marinem Čiličem suverénně a o třináct let staršího Chorvata porazil hladce 6:3, 6:2.

Sofie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Jonáš Forejtek

Tenista Jonáš Forejtek | Zdroj: Profimedia

Forejtek, který v aktuálním žebříčku ATP uzavírá čtvrtou stovku, startuje v Bulharsku v hlavní soutěži na divokou kartu.

Zápas s vítězem US Open z roku 2014 rozhodl vydařenou pasáží na přelomu obou setů. Od stavu 3:3 v úvodní sadě získal sedm gamů v řadě a náskok 4:0 ve druhé už si nenechal vzít. Po 67 minutách hry proměnil čtvrtý mečbol.

O postup do čtvrtfinále se Forejtek utká s vítězem duelu mezi Španělem Robertem Carballésem a Richardem Gasquetem z Francie.