Olomouc porazila Slavii a je v čele baráže, tři body vybojoval i Chomutov

Hokejisté Olomouce vyhráli i druhý domácí barážový zápas a se sedmi body se dostali do čela tabulky. Hanáci porazili v souboji extraligových celků Slavii 2:0 a o dva body vedou právě před Pražany a Chomutovem. Piráti si ve třetím kole připsali první plný bodový zisk, když vyhráli 4:1 na ledě Českých Budějovic.

Olomoučtí hokejisté Dávid Buc (vlevo) a Jan Knotek (archivní foto)

Olomoučtí hokejisté Dávid Buc (vlevo) a Jan Knotek (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Zápas v Olomouci rozhodla druhá třetina. V 26. minutě střelu Vyrůbalíka gólman Slavia Furch ještě zastavil, ale následnou dorážku Knotka už nikoliv.

O dalších 73 vteřin bylo domácím Hanákům ještě veseleji. Po akci Marosze se Zuzinem skóroval Řípa. Ten mohl v závěrečné třetině vnést do olomouckých řad definitivní klid, ale jeho střela orazítkovala tyčku slávistické branky. Hanáky to ale příliš mrzet nemuselo.

Chomutov šel v Českých Budějovicích do vedení už po sedmi minutách zásluhou Ondřeje Kašeho a i ve zbytku zápasu byl lepším týmem. Minutu po návratu z druhé přestávky zvyšoval Vladimír Růžička mladší už na 3:0 pro Piráty.

V 43. minutě sice v početní převaze snížil Punčochář, ale víc už Motor koncovku zápasu zdramatizovat nedokázal. Naopak o čtyři minuty později vrátil Chomutovu pohodlný třígólový náskok Dušek, který tak definitivně rozhodl o výhře hostů.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. J. Knotek (Vyrůbalík), 27. Řípa (Zuzin, Marosz). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3869.

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 43. Punčochář (Žovinec) - 7. O. Kaše (D. Květoň), 25. Hřebejk (Gajovský, Hovorka), 41. V. Růžička ml. (O. Kaše), 47. Dušek (J. Drtina). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 6203.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít