Philadelphia i díky Neuvirthově nule nadále žije, Jágr se Židlickým asistovali

Gólman Michal Neuvirth v play-off hokejové NHL opět pomohl Philadelphii odvrátit vyřazení. Na ledě Washingtonu v pátém osmifinále udržel při vítězství 2:0 čisté konto a Flyers tak snížili na 2:3 na zápasy. V souboji Floridy s New York Islanders, který skončil 1:2 po prodloužení, si připsali asistence Jaromír Jágr a Marek Židlický. San Jose postoupilo do čtvrtfinále po výhře 6:3 nad Los Angeles.

Hráči Philadelphie gratulují Michalu Neuvirthovi (vpravo) k vychytanému čistému kontu | Zdroj: Reuters

Český brankář Michal Neuvirth pochytal všech 44 pokusů nejlepšího týmu základní části a byl vyhlášen první hvězdou večera.

Byl to jeho teprve druhý start v letošním ročníku play-off poté, co za stavu 0:3 na zápasy vystřídal v brance Philadelphie Stevea Masona.

Flyers oba duely s Neuvirthem mezi třemi tyčemi zvládli vítězně a v sérii snížili na 2:3. V noci na sobotu se ve Washingtonu při výhře 2:0 trefili Ryan White a Chris VandeVelde. Kromě českého gólmana nastoupili za Philadelphii také Jakub Voráček a Radko Gudas.

Z pátého souboje Floridy s New York Islanders vyšel úspěšně hostující Marek Židlický. Jaromír Jágr sice gólovou přihrávkou pomohl Panterům zkraje třetí třetiny vyrovnat na 1:1, ale mečbol i díky Židlického asistenci ve druhém prodloužení vybojovali po výhře 2:1 Islanders.

Radek Faksa se podílel na první trefě Dallasu, za který naskočil také Aleš Hemský. Stars ovšem na Minnesotu v pátém utkání nestačili a prohráli 4:5 po prodloužení. Dallas v sérii stále vede 3:2.

San Jose je po Tampě Bay druhým postupujícím do čtvrtfinále play-off. Sharks vyřadili předloňské vítěze Los Angeles Kings, když je zdolali 4:1 na zápasy. V tom posledním je přestříleli 6:3, ale Tomáš Hertl ani Roman Polák zápis ve statistikách nemají.

1. kolo play off NHL:

Washington - Philadelphia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. White, 60. VandeVelde. Střely na branku: 44:11. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání a ze 44 střel neinkasoval. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth (Philadelphia), 2. Ovečkin, 3. Alzner (oba Washington). Stav série: 3:2.

Florida - NY Islanders 1:2 ve druhém prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky:
42. Barkov (Jágr) - 14. Nielsen, 96. Quine (Židlický). Střely na branku: 48:42. Diváci: 20 247. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (Islanders), 2. Luongo (Florida), 3. Quine (Islanders). Stav série: 2:3.

Dallas - Minnesota 4:5 v prodl. (1:2, 0:0, 3:2 - 0:1)
Branky:
18. Oduya (Faksa), 41. Jamie Benn, 49. Spezza, 49. Goligoski - 57. a 65. Koivu, 4. Granlund, 6. Schroeder, 42. Niederreiter. Střely na branku: 41:24. Diváci: 18 889. Hvězdy zápasu: 1. Koivu (Minnesota), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Granlund (Minnesota). Stav série: 3:2.

Los Angeles - San Jose 3:6 (0:2, 3:1, 0:3)
Branky: 28. Kopitar, 32. Carter, 37. Versteeg - 2. a 44. Donskoi, 12. Tierney, 25. Nieto, 53. Pavelski, 60. Karlsson. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18 543. Hvězdy zápasu: 1. Donskoi, 2. Burns (oba San Jose), 3. Lecavalier (San Jose). Konečný stav série: 1:4.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít