Snad k sobě najdeme s fanoušky cestu, přeje si hokejový matador Ptáček
Sečtělý hokejový fanoušek jistě ví, že úřadujícím českým rekordmanem v počtu zápasů odehraných v nejvyšší domácí soutěži je obránce Mountfieldu, František Ptáček. Po nedávném stěhování klubu z Českých Budějovic do Hradce Králové si zvyká na nové působiště, ale může také přemýšlet o svých konkurentech na extraligovém ledě.
„Vím, že mi šlape na paty Honza Peterek, ale ostatní hráče nevím.“
Ale tyhle zápasové počty opravdu zajímají spíše statistiky a novináře než ty borce, kteří se ocitají v roli hlavních hrdinů. Vědecky řečeno - hokej, to je týmový sport, a pokud teď hráče Mountfieldu něco spojuje, pak je to hledání odpovědi na otázku, jaká asi bude sezóna v našem novém působišti.
„Skočíme na led a na tohle nemyslíme, o tom si můžeme povídat u piva v hospodě. Na ledě je důležité sbírat body.“
Není tajemstvím, že mnozí přespolní fanoušci se dívají na hokejový Mountfield s určitým despektem. Proč obdivovat klub, který se najednou přestěhoval odněkud někam - a navíc ještě do města nemajícího extraligovou tradici? Pro samotné hráče královéhradeckého celku je však důležitější, aby se co nejdříve dočkali podpory diváků ve svém novém domově.
„Je vidět, že byli zvyklí na první ligu, extraliga je trochu jiná, ale doufám, že se brzy naučí chodit na hokej ve větším počtu. A že najdeme společnou řeč, společnou cestu, a budeme si vycházet navzájem vstříc.“
K tomu občas může posloužit také internet. Je ale hodně takových hráčů, kteří právě po této formě kontaktu s fanoušky až tolik neprahnou. František Ptáček přiznává, že má stejnou krevní skupinu.
Na šance se nehraje, musíme je proměňovat v góly, vědí Rytíři z Kladna
Číst článek
„Občas na to kouknu, ale za ta léta jsem se naučil, že většinou jsem si přečetl, jak jsem hrozný a že už bych měl skončit. A to bylo už před deseti lety, takže od té doby to sleduju minimálně. Jen když kluci řeknou, že je tam něco vtipného, tak se podívám, ale jinak to moc nesleduju.“