Americký NortonLifeLock může koupit český Avast, potvrdil předběžně britský antimonopolní úřad

Britský antimonopolní úřad předběžně schválil koupi české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock za 8,6 miliardy USD (208,6 miliardy korun). Konečné rozhodnutí úřad vydá 8. září, vyplývá ze středečního prohlášení.

Londýn/Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelství společnosti Avast v Praze

NortonLifeLock a Avast se dohodly na převzetí loni v srpnu | Zdroj: Avast

Britský antimonopolní úřad zahájil hlubší vyšetřování této transakce letos v březnu kvůli obavám, že by mohla poškodit hospodářskou soutěž a způsobit, že britští zákazníci budou mít při hledání bezpečnostního softwaru horší podmínky. Dohodu již schválily antimonopolní úřady v USA, Španělsku a Německu, upozornila agentura Reuters.

Akcie Avastu okolo 10.00 na pražské burze rostly o 38 procent a obchodovaly se kolem 200 korun na akci, řekl analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler. Akcie podle něj prudce posilují, jelikož britský regulatorní úřad vydal pozitivní stanovisko.

Americká NortonLifeLock jedná o převzetí českého Avastu. Transakce může dosáhnout 173 miliard korun

Číst článek

„Cesta k dokončení transakce je v tomto momentě volná. Rozhodnutí úřadu padlo o něco rychleji, než se očekávalo. Původní předpoklady hovořily o vydání stanoviska do konce letošního roku,“ dodal.

Po podrobnější druhé fázi šetření britský antimonopolní úřad uvedl, že dospěl k závěru, že dohoda nevyvolává obavy z narušení konkurence v Británii. Podle úřadu bude spojená firma čelit významné konkurenci od společnosti McAfee a dalších menších hráčů.

NortonLifeLock a Avast se dohodly na převzetí loni v srpnu. Nová společnost má mít sídlo v Praze a v Tempe v americké Arizoně. Služby se chystá nabízet více než 500 milionům uživatelů.

Avast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce.

Hrozí až celostátní blackout. Kyberúřad varuje před chytrými elektroměry z rizikových zemí

Číst článek

Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma uvádí, že zaměstnává více než 1 700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.

NortonLifeLock sídlí ve městě Tempe v americkém státě Arizona. Podnik má tržní hodnotu kolem 17,5 miliardy dolarů a dříve na trhu působil pod názvem Symantec.

Sekci výrobce bezpečnostního softwaru Symantec zaměřenou na podniky a úřady ovšem v roce 2019 prodal americkému výrobci čipů Broadcom. Jeho nejvýraznějšími obchodními artikly jsou nyní antivirus Norton a produkty LifeLock na ochranu proti krádeži identity.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme