Od 1. května 2025 se mění pravidla pro placení rozhlasového poplatku. Více informací zde.

Bylo mi divné, že se mě někdo drží, líčí poslanec Šeich. Po D1 jel přes 200 km/h

Už podruhé přišel o řidičský průkaz poslanec za ODS, předseda stranické organizace v Brně-venkov a sněmovní odborník na dopravní problematiku David Šeich. Kvůli tomu, že podle dostupných informací jel po dálnici D1 rychlostí vyšší než 200 kilometrů za hodinu. Poprvé Šeich ztratil nárok řídit auto v roce 2006, protože sedl za volant opilý. Brněnští strážnici mu tehdy při dechové zkoušce naměřili skoro 2,5 promile alkoholu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření rychlosti radarem (ilustrační foto)

Měření rychlosti radarem (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

Jak se celý incident odehrál?

Cestoval jsem po D1 mezi Prahou a Brnem. Zhruba půl hodiny mě sledoval nějaký vůz. V jednu chvíli jsem skutečně překročil rychlost o více než 50 kilometrů za hodinu. Je to řešeno standardním správním řízení a zachází se se mnou jako s každým jiným. Určitě to byla chyba.

Vy jste někam spěchal, když jste jel podle dostupných údajů více než 200 kilometrů za hodinu?

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslanec ODS David Šeich byl hostem večerních Ozvěn dne na Radiožurnálu

Spěchal jsem, to ale samozřejmě není žádnou omluvou. Skutečně šlo o to, že v první chvíli, kdy mně policisté změřili rychlost, jsem jel někde kolem 150-155 kilometrů za hodinu. Následně za mnou půl hodiny jeli a mně už potom bylo podezřelé, že se se mnou nějaké auto drží. Chtěl jsem vědět, jestli za mnou někdo jede, nebo ne.

Jestli tomu dobře rozumím – vy jste si myslel, že vás někdo sleduje a chtěl jste ho setřást.

Já nechci nějak spekulovat.

Na jak dlouho jste přišel o doklady?

Na 12 měsíců.

A vyrovnáte se s tím při své profesi? Ostatně, není to poprvé v roce 2006 jste také přišel na nějaký čas o řidičský průkaz.

Objevil jsem, že je mezi Prahou a Brnem docela četné autobusové a vlakové spojení. Občas jezdím s kolegy. Nedá se nic dělat, je to prostě moje chyba a za chyby se platí.

Platil jste i nějakou pokutu?

Pokutu mám teprve uhradit ve správním řízení. Je to kolem 20 tisíc korun.

Když jste ve sněmovně řešil dopravní problematiku, tak jste v rámci nových pravidel prosazoval, aby se na vybraných úsecích dálnic mohlo jezdit až 160 kilometrů v hodině. Tudíž si nemyslíte, že by to bylo až tak riskantní jezdit na některých úsecích vyšší rychlostí, než je teď povolená?

Není to moje dominantní téma, ale skutečně jsem to navrhoval. To ale není žádná omluva. Na D1 jsou úseky, kde by 160 za existence proměnlivého dopravního značení možné bylo a nebylo. Dokud ty pravidla neplatí, tak to ale žádná omluva není.

Veronika Sedláčková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme