Český rozhlas se vrátil do zrekonstruované historické budovy

Historickou budovu Českého rozhlasu se podařilo po druhé světové válce vrátit do původního stavu. Během pražského povstání v roce 1945 Vinohradskou 12 zasáhlo vzdušné torpédo, které budovu poničilo. Tehdy se rozhlas opravoval jen částečně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přípravy na otevření nové haly

Přípravy na otevření nové haly | Foto: Archiv Českého rozhlasu

Dnes, po téměř dvou letech, končí rekonstrukce administrativní části budovy. Slavnostně ji otevřel generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík:

"Jisté provizorium má své kouzlo, protože nevíme, jak dlouho vydrží. Toto provizorium vydrželo šedesát let. Dneska provizorium končí, dostali jsme budovu do podoby, kterou navrhli projektanti, která původně takto ještě před zásahem torpéda byla, a dneska jsme v podobě, jakou si přáli i naši předkové."

Český rozhlas rekonstrukci historické budovy z větší části financoval z vlastních zdrojů. Zhruba desetinou přispělo ministerstvo kultury. Mluvčí Českého rozhlasu Eva Tichá řekla Radiožurnálu, že se řada věcí podařila dát do původní podoby:

"Hala, která je nyní zrekonstruovaná, je navrácena zpět do funkcionalistického stylu, ve kterém byla ve 30. letech vybudována podle architekta Slámy. Při celé rekonstrukci jsme dodržovali veškeré předpisy, pravidla a nařízení, tak, jak tomu architekti chtěli - a jak se od nás očekává při péči o kulturní památky."

Přečtěte si, jak se odehrála bitva o rozhlas v roce 1945.

Mnoho dalších článků i fotografií z historie 2. světové války naleznete na našem speciálním webu.

Milan Kopp, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme