Šťastný: Žádných jednání v souvislosti s daňovým balíčkem jsem se neúčastnil

Expremiér Petr Nečas dnes přišel k policejnímu výslechu. Vyšetřovatelům vysvětluje svou roli v údajné korupční kauze. Dnes je to přesně měsíc od masivního zatýkání, po kterém skončila ve vazbě šéfka Nečasovy vládní kanceláře Jana Nagyová a tři bývalí poslanci ODS. Kriminalisté Nečase podezřívají z korupce, když Marku Šnajdrovi, Petru Tluchořovi a Ivanu Fuksovi nabídl za jejich odchod ze sněmovny posty v dozorčích radách státních podniků. Na policii už dopoledne vypovídal i poslanec ODS Boris Šťastný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec ODS Boris Šťastný před sídlem policie, kde ho kriminalisté vyslýchali

Poslanec ODS Boris Šťastný před sídlem policie, kde ho kriminalisté vyslýchali | Zdroj: ČTK

V budově Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v pražské ulici na Perštýně byl dvě a půl hodiny. Jak řekl, splnil tak svou občanskou povinnost.

Je to politický proces, řekl Nečas po výslechu. Na policii vypovídal přes dvě hodiny

Číst článek

Policii poskytl v souvislosti s kauzou Jany Nagyové informace o celém procesu projednávání daňového balíčku v Poslanecké sněmovně. I Šťastný byl totiž zpočátku jedním z těch, kdo s balíčkem nesouhlasili. Ze sněmovny ale nakonec neodešel.

Podle policie se poslanci Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa před hlasováním o vládním daňovém balíčku, se kterým nesouhlasili, vzdali mandátů výměnou za příslib postů v dozorčích radách státních podniků. Zákon, se kterým vláda Petra Nečase spojila žádost o vyslovení důvěry, byl následně přijat. Fuksa se následně stal členem představenstva Českého Aeroholdingu, Šnajdr předsedou dozorčí rady Čepra.

Policisté se ho prý ptali i na jeho někdejší kolegy – obviněné exposlance z ODS. „Já jsem patřil - stejně tak jako mnozí další - k poslancům, kteří na některé věci v daňovém balíčku měli odlišný názor, a otázky tedy samozřejmě směřovaly k celému legislativnímu procesu i k jednotlivým obviněným poslancům,“ uvedl Šťastný.

Jestli se kriminalisté vyptávali i na to, zda byl u nějakých podezřelých vyjednávání, na to přímo odpovědět odmítl.

„Zákon neumožňuje, aby kdokoli vyzrazoval cokoli z přípravného řízení, a já jako ústavní činitel toto činit prostě nemohu. Já mohu odpovědět na vaši otázku tak, že jsem se žádných jednání o čemkoli v souvislosti s daňovým balíčkem neúčastnil,“ řekl poslanec.

Vrchní státní zástupce Ištvan odmítá pochybení v kauze údajné politické korupce

Číst článek

Jana Čermáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme