Koronavirem se ve světě nakazilo přes 15 milionů lidí. Hlavním ohniskem zůstávají Severní a Jižní Amerika
Počet dosud zaznamenaných případů koronaviru ve světě podle propočtů Reuters překonal ve středu hranici 15 milionů. Agentura zároveň uvedla, že pandemie covidu-19 zrychluje, zatímco způsob boje s ní se napříč státy nadále různí.
Dohromady bylo dosud podle Reuters zaznamenáno 15 009 213 případů nákazy koronavirem, což je podle údajů Světové zdravotnické organizace nejméně trojnásobek ve srovnání s každoročně zaznamenanými případy vážného průběhu chřipky.
S covidem-19 zároveň už zemřelo na 616 000 lidí, což je zhruba srovnatelné s horní hranicí počtu ročně zaznamenaných úmrtí u chřipky.
‚Za 40 let jsem nic takového neviděl.‘ Nemocnice v USA praskají ve švech, chybí lůžka i personál
Číst článek
Globální počet případů překonal další smutný milník poté, co Indie, která má třetí nejvyšší počet infikovaných po USA a Brazílii, zaznamenala denní přírůstek 40 000 infikovaných. Spojené státy mezitím zaznamenaly již osmý den po sobě více než 60 000 nakažených, zatímco Brazílie přes 41 000
USA, které jsou nákazou nejvíce postižené na světě, dosud evidují zhruba 3,91 milionů infikovaných. Prezident Donald Trump na svém posledním brífinku poznamenal, že se situace „bohužel nejspíš ještě zhorší, než se začne zlepšovat“.
Po USA co do počtu nakažených následují Brazílie, Indie, Rusko a JAR. Nejrychleji se ale covid-19 podle Reuters šíří v Severní a Jižní Americe, které zatím zaznamenaly přes polovinu světových případů a zhruba polovinu úmrtí.
Globálně šíření koronaviru patrně nezpomaluje. Poté, co byl první případ nákazy hlášen v čínském Wu-chanu na přelomu roku, trvalo to asi 15 týdnů, než se nákaza potvrdila u zhruba dvou milionů lidí, píše Reuters.
Pro srovnání, z 13 milionů infikovaných 13. července celková bilance dosud nakažených vystoupila na 15 milionů za osm dní.
Zdravotníci zároveň zdůrazňují, že vzhledem k omezené schopnosti testovat oficiální čísla zcela jistě plně neodráží skutečný počet nakažených a úmrtí.