Pašování drog a lidí i internetové podvody. Italská policie zatkla 30 členů nigerijské mafie Černá sekyrka

Italská policie slaví další úspěch v boji proti mafii. Bezpečnostním složkám se při operaci napříč Itálií podařilo zadržet třicet členů organizace pojmenované Černá sekyrka, což je mafiánská skupina pocházející z Nigérie. Mezi zadrženými je i šéf celé organizace.

Řím Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská policie (ilustrační foto)

Italská policie slaví další úspěch v boji proti mafii. Bezpečnostním složkám se při operaci napříč Itálií podařilo zadržet třicet členů organizace pojmenované Černá sekyrka (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Zatčených členů Černé sekyrky je celkem třicet a všichni jsou občané Nigérie, odkud pochází. Muže policie viní ze stovky různých zločinů: pašování drog i lidí, obchod s bílým masem a prostituce nebo internetové podvody.

Italská mafie využívá turistický byznys. Legalizuje díky němu miliardy eur z nezákonných příjmů

Číst článek

Mezi zatčenými je i pětatřicetiletý muž z města L'Aquilla ve střední Itálii, který všechno řídil. Policejní operace byla opravdu celostátní, třicet zadržených je ze 14 různých provincií.

Podle informací, které italská policie zveřejnila, to byli také mafiáni, kteří jdou s dobou. Moderní technologie využívali k tomu, aby zamaskovali některé své aktivity. Například obchodovaly s pomocí bitcoinů, které jsou zcela anonymní, ale také s jejich pomocí kupovali ukradené informace o kreditních kartách. Podle policie je právě většina jejich zločinů z prostředí internetu.

Černá sekyrka je to poměrně známá, i když tajnůstkářská organizace. Vznikla v 70. letech v Nigérii a byla původně známá jako hnutí Neo Black. Původní zakladatelé měli za cíl „osvobodit“ černošskou populaci. Působila tehdy okolo univerzit jako studentské spolky.

Praní peněz v Británii

Velmi brzy se ale organizace změnila a začala být spojovaná s vraždami a sexuálně motivovanými útoky. Organizace má podle dostupných informací v podstatě vojenskou strukturu velení i odznaky hodnosti. V Nigérii stále organizace působí právě okolo univerzit, je ale v zemi zakázaná.

V Itálii policie zatýkala členy mafie díky tipu od bdělé babičky. Kvůli drogám se obávala o vnuka

Číst článek

V italské Kalábrii také pokračuje soud s jinou velkou mafiánskou organizací jménem ’Ndrangheta. Obří proces se týká 350 členů této organizace a před soudce postupně zamíří až 900 svědků.

Soud už běží nějakou dobu, teď se ale opět dostal do hledáčku médií, protože se zdá, že organizace prala své peníze přes Velkou Británii. Podle informací zveřejněných britským Guardianem šlo skutečně jen o praní špinavých peněz a mafie nemá zájem tam rozšířit své teritorium.

Podle odhadů je na tom ’Ndrangheta finančně lépe než Deutsche Bank a McDonalds dohromady, s ročním obratem 54 miliard eur, tedy asi 1,4 bilionu českých korun. To je skoro jako všechny plánované příjmy do českého rozpočtu za letošní rok.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme