Ptačí hnízdo je v zisku i devět let od olympijských her. Ročně vydělá v přepočtu téměř 800 milionů korun
Nejznámější sportovní stavbě v Číně se daří fungovat se ziskem i bezmála deset let po pekingských olympijských hrách. Vyplývá to z nových údajů o jejím hospodaření. Stadion Ptačí hnízdo s kapacitou osmdesát tisíc diváků se změnil v komerčně fungující podnik a daří se ho pronajímat. Řadě olympijských sportovišť v Aténách, Soči nebo i Riu de Janeiru přitom využití chybí a chátrají.
Podle Xiang Yuna, generálního manažera Olympijského stadionu, se tu od konce olympijských her konalo už téměř tři sta sportovních i společenských mítinků. Vstupné, pronájem a práce se sponzory přinesou do rozpočtu čínských olympioniků každý rok v přepočtu skoro 800 milionů korun.
Kromě atletiky a fotbalu se na stadionu konají také veletrhy a arénu navštíví denně několik tisíc turistů. Krátce po skončení Her město také úspěšně rozprodalo byty v někdejší olympijské vesnici, ze kterých se stala velmi prestižní adresa.
Pekingský národní stadion byl postaven v září roku 2007 a v přepočtu jeho stavba vyšla za zhruba 8,37 miliardy korun. Otevřena byla oficiálně 28. června 2008. Nejvyšší návštěvnost zaznamenal na fotbalový duel Nigérie s Argentinou, který navštívilo 89 102 lidí. Po konci olympijských her byla kapacita z 91 tisíc snížena na současných 80 tisíc.