Sedmý román Aleny Mornštajnové hledá odpověď na otázku, proč se někteří lidé rozhodnou žít bez blízkých vztahů. Sama spisovatelka ho vnímá jako laskavější než její předešlé knihy pro dospělé.
Spisovatelka Alena Mornštajnová vydává další román. Pojmenovala jej Čas vos. „Knihu jsem psala čistě rok, ale přemýšlení nad knížkou a shromažďování materiálů zabralo tak dva roky,“ říká autorka.
Ilustrátorka podle příbuzných zesnulé Semtexdesign naložila v komiksu Moje kniha Vinnetou problematicky jak s dosud nezveřejněnými básněmi, tak i skutečnými příběhy.
Jak psát knihy o vážných tématech či osobních traumatech? Kdo má přednostní právo hovořit o sexuálním násilí nebo holokaustu? Pro iROZHLAS.cz odpovídá filozof a pracovník Akademie věd Tomáš Koblížek.
„Hrdinka knihy lže, protože je to její obrana vůči vnějšímu světu. Neuvědomuje si, že je to něco špatného, protože uprostřed lží vyrůstá a považuje je za normu,“ přibližuje děj románu Mornštajnová.
„Zajímá mě, jak Mornštajnová přišla k námětu – jestli ho odvodila z mého článku, nebo ne,“ tvrdí Toy Box. Podle ní je kniha Les v domě plagiátem jejího životního příběhu. Spisovatelka to odmítá.
Aleně Mornštajnové vyšel román Les v domě. „Hrdinka lže, protože je to její obrana vůči vnějšímu světu. Uprostřed lží vyrůstá a považuje je za normu,“ přibližuje spisovatelka.
Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Michal Sýkora, Petr Stančík nebo Kateřina Tučková. To je jen výběr z autorů, kteří stojí za novou povídkovou antologií s názvem Krvavý Bronx.
Téměř 75 procent Čechů utratí za knihy víc než 500 korun ročně. Více než třetina z nich je ochotna za literaturu zaplatit v průměru ročně od 1500 do 5000 korun.