Do těla skafandru se vejde daleko víc technologie. Takže například systémy podpory života můžou být zdvojené. To znamená daleko vyšší bezpečnost i možnost delšího pobytu v otevřeném kosmu.
Po konci druhé světové války se do USA dostalo na 1600 Němců, kteří se podíleli například na vesmírném programu, ale například i vývoji nervových látek. Neetické praktiky ale zdaleka nejsou minulostí.
Za podobnými fotografiemi jsou podle Bardona „tisíce hodin a kilometry filmu“. Na úspěchu mise Apollo se významně podílel i český profesor Zdeněk Kopal, kterého NASA zařadila mezi 100 zasloužilých.
Videomapping na Žižkově, nebo měsíční kámen ve Štefánikově hvězdárně. Kde si můžete připomenout výročí přistání na měsíci a jak před 50 let samotný let probíhal?
Jako první obletěl Měsíc a byl stínovým kapitánem Apolla 11 pro případ, že by Armstrong nemohl letět. Proslul jako velitel Apolla 13, které se i přes technické problémy bezpečně vrátilo zpět na Zemi.
Vyslala první lidi na Měsíc, vytvořila sondy k průzkumu Saturnu a Jupiteru a postavila speciální vozítko Curiosity, které jezdí na Marsu. Za vším tím stojí kosmická agentura NASA, která slaví 60 let.
Ve věku 85 let zemřel na Floridě bývalý astronaut amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Edgar Mitchell, jenž byl šestým člověkem na Měsíci. Informovala o tom podle agentury AP jeho dcera Kimberly Mitchellová.
Zájemci o kosmonautiku najdou nově na internetu víc než 8 tisíc unikátních fotografií. Snímky, které pořídili američtí astronauti z misí Apollo 7 až 17 při cestách na Měsíc. Záběry ve vysokém rozlišení dal na web americký úřad NASA v rámci takzvaného Projektu Archiv Apolla.
Let kosmické lodi Apollo 11 se nesmazatelně zapsal do dějin objevování vesmíru. Vyvrcholil výstupem prvního člověka na povrch Měsíce. Lunární modul Apolla na něm přistál právě před 45 lety, 20. července 1969. Americká kosmonautika tak splnila cíl, který vytyčil osm let předtím prezident John Fitzgerald Kennedy.
Suché zipy, nové izolační a keramické materiály nebo speciální látky potřebovali astronauté, když před 45 lety dobývaly Měsíc. Za cestou do vesmíru stálo úsilí tisíců konstruktérů a vědců, kteří se podíleli na americkém programu Apollo. Tehdejší výzkum, do kterého USA investovaly desítky miliard dolarů, nesmazatelně posunul hranice lidského poznání.
Jeden byl učitel, druhý se léčil s psychickými problémy a třetí dělal ředitele muzea. I takové byly pozdější osudy tří mužů, kteří se účastnili mise Apollo 11. Při legendární vesmírné plavbě stanul před 45 lety astronaut Neil Armstrong jako první člověk na povrchu Měsíce.
Před 45 lety, 16. července 1969, odstartovala kosmická loď Apollo 11 k historické misi. Jejím cílem bylo přistát na Měsíci. O čtyři dny později se to členům výpravy skutečně podařilo. Na povrch Měsíce tak poprvé vkročil člověk - byl jím americký astronaut Neil Armstrong. Navždy se tak zapsal nejen do historie dobývání kosmu, ale i do dějin lidstva. Američané díky němu konečně dohnali náskok, který měl v dobývání vesmíru od vypuštění prvního Sputniku Sovětský svaz.
Do aukce ve vídeňské galerii Westlicht dnes půjde unikátní fotoaparát. Údajně ho jako jediný přivezli zpět z Měsíce astronauti misí Appolo. Jeho cena se odhaduje až na 200 tisíc eur (asi 5,5 milionu korun).
Vyšetřovatelé zatím nevědí, proč se včera večer v londýnském divadle Apollo během představení zřítila část stropu. Padající zdivo a okrasné štuky zranily 76 lidí, sedm z nich vážně.
„Nejúspěšnější neúspěšná mise“ americké kosmonautiky. Tak někteří označují Apollo 13. Tříčlenná posádka odstartovala k Měsíci přesně před 43 lety - 11. dubna 1970. Cíl mise kvůli vážné nehodě nesplnila, ale dokázala se vrátit na Zemi. Podle příběhu vznikl později film s názvem Apollo 13.
Dnes je to právě 40 let, co na Měsíci naposledy přistál člověk. Velitelem mise Apollo 17, která přistála na měsíčním povrchu 11. prosince roku 1972, byl Eugene Cernan, rodák z Chicaga s českými a slovenskými předky. Od mise Apolla 17 už lidská noha na povrchu měsíce nestanula.
Více než 40 let leží na dně Atlantického oceánu motory, použité při vesmírné misi Apolla 11 k Měsíci. Z hloubky přes čtyři kilometry je teď chce vytáhnout miliardář, generální ředitel internetového obchodu Amazon.com a vesmírný nadšenec Jeff Bezos.
Nová hudební cena Apollo má svého historicky prvního majitele. Stal se jím český rapper a písničkář Martin Hůla řečený Bonus za své nejnovější album Náměstí Míru. Ocenění si odnesl z Nové scény Národního divadla.
Nespokojenost se situací kolem českých hudebních cen připravila půdu pro vznik jedné úplně nové. Jmenuje se Apollo a právě udělala svůj první krok - vyhlásila sedm nominací letošních nových desek českých interpretů napříč žánry.
Uplynulo právě půl století od slavného projevu amerického prezidenta J. F. Kennedyho, ve kterém oznámil plán dostat do konce desetiletí živého člověka na Měsíc a zpět. Ambiciózní projekt Apollo vyhlásil tehdejší šéf Bílého domu před společným zasedáním Kongresu. Cíl se podařilo Američanům splnit o osm let později.
Před 40 lety letělo k Měsící Apollo 13. Jednalo se už o třetí americkou vesmírnou misi, která měla za cíl přistát na nejbližším vesmírném sousedovi Země.